×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 700 profesionistë shëndetësor të infektuar me koronavirus

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Në Kosovë deri më tani numri i personave të infektuar me koronavirus ka arritur në 7 mijë e 137.

  Kosova që nga marsi e deri më tani ka regjistruar 7 mijë e 137 të infektuar me koronavirusNë mesin e tyre janë edhe 756 profesionistë shëndetësor të cilët janë infektuar me koronavirus.

  Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, i cili ka publikuar një fotografi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook.

  Deri më tani në Kosovë kanë ndërruar jetë tre mjekë të cilët ishin të prekur me koronavirus.

  Theksojmë se numri i përgjithshëm i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë ka arritur në 177, përderisa janë 3 mijë e 874 persona të cilët kanë arritur që të shërohen plotësisht nga COVID-19.

  Ndërkaq numri i rasteve aktive në tërë Kosovën është 3 mijë e 86.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Ndërmarrja Publike “Termokos” ka njoftuar se do të vazhdojë furnizimi me ngrohje edhe për disa ditë. Kjo pasi që parashikohet që ditëve...
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Të tjera
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Azerbajxhani dhe Armenia do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), lidhur me akuza për “spastrim etnik”, përderisa tensionet ushtarake po...
  Ekonomi15 Prill 2024
  Një delegacion i Bankës Qendrore të Kosovës, i kryesuar nga guvernatori Ahmet Ismaili, po merr pjesë në takimet pranverore të Fondit Monetar...
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.