×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  “Super fruti” që po e rrit jetëgjatësinë

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Konsumimi i ushqimeve të duhura, ju ndihmon që të jeni më të shëndetshëm dhe teknikisht të jetoni më gjatë.

  Në bazë të studimeve të shumta, ekziston një “super frut”, i cili zgjat jetëgjatësinë. Fruti në fjalë është avokado.

  Sipas ekspertëve, një dietë e pasur me avokado si dhe aktivitetet e përditshme fizike përgjatë ditës janë çelësi i jetëgjatësisë, transmeton lajmi.net.

  Avokado ndihmon në përmirësimin e funksionimit të zemrës, duke e ulur nivelin e kolestrinës së keqe në gjak.

  Krahas tjerash, ky frut përmirëson tretjen, funksionimin e stomakut, si dhe organeve të tjera.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lifestyle06 Dhjetor 2023
  Dashi Ka një ekuilibër të mirë të ideve të vjetra dhe të reja që filtrojnë nëpër kokën tuaj sot, duke e bërë...
  Lifestyle05 Dhjetor 2023
  Kur temperatura fillon të bjerë, nuk keni pse të hiqni dorë nga zakoni juaj i vrapimit. Në fakt, vrapimi në mot të...
  Lifestyle05 Dhjetor 2023
  Dashi Perspektivat për jetën sentimentale te çifteve do jene shume te mira gjate kësaj dite. Do iu jepni shume rëndësi ndjenjave dhe...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Babai i Naim Murselit, Shaban Murseli, ka folur për krimin e rëndë që bëri i biri i tij, i cili akuzohet se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka dalë me një njoftim për ajrin në kryeqytet. IKSHPK-ja ka kërkuar nga të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Në zonat malore reshje...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Një nënshtetas i Bullgarisë është rrahur në orët e vona të së martës në Prishtinë. I dyshuari është dërguar në Emergjencën e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.