×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Sulm në Karolinën Veriore të ShBA-së, dy të vrarë e 12 të plagosur

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Dy persona janë vrarë dhe dymbëdhjetë të tjerë janë plagosur ose lënduar në Karolinën Veriore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e kaluar.

  Pesë nga personat e lënduar u goditën nga veturat përderisa po iknin nga sulmuesit e armatosur, shkruan “Daily Mail”, transmeton Gazeta Express.

  Policia shkoi në rrugën “Beatties Ford” në pjesën veriore të qytetit Charlotte, ku gjeti qindra njerëz në rrugë. Një grua u shpall e vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa një person tjetër vdiq më vonë në spital.

  Mediet lokale raportojnë se së paku gjashtë nga dymbëdhjetë personat e dërguar në spital janë në rrezik për jetën.

  Një zyrtar policor tha se ka dëshmi që në këtë sulm kanë qenë disa sulmues, por asnjë person nuk është arrestuar nga policia deri në mëngjesin e së hënës.

  Një dëshmitar tha se i ka dëgjuar rreth 60 apo 70 të shtëna, të gjithë njerëzit vraponin dhe veturat largoheshin nga vendi ku ndodhi sulmi.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.