×
Etiketë: Sulm
Kronika29 Shtator 2020
Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti i Përgjithshëm, ka bërë të ditur se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit, N.B., për shkak të veprës penale “Sulm seksual”, nga neni 229, paragrafi 3, nën-paragrafi 3.10 pika 3.10.2...
Kronika26 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Ferizaj, për shkak të dyshimit se e kishte sulmuar seksualisht viktimën e mitur femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon...
Lajme24 Shtator 2020
“Mendoj se është një krizë e vërtetë” – me këto fjalë e komenton rrjedhjen e pretenduar të dokumenteve nga Prokuroria e Specializuar në Hagë Mark Ellis, drejtor ekzekutiv i Shoqatës Ndërkombëtare të Avokatëve, me seli...
Kronika18 Shtator 2020
Në Gjakovë është raportuar për një sulm seksual. Një grua kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në rrugë kishte takuar tre persona të panjohur, ku njëri prej tyre me dhunë kishte filluar ta prekte...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kujtuar sulmin terrorist e 11 shtatorit të vitit 2001. Hoti ka thënë se kujtimi e nderimi për viktimat dhe familjet e tyre është nderim dhe vlerësim për lirinë dhe...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar tre të rinj nga Kumanova, të cilët dyshohet se po planifikonin akte terroriste.Siç njoftoi policia, e cila të hënën bastisi vendndodhjen ku qëndronin tre të rinjtë, ata kishin...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së Donald Trump hodhi poshtë të martën spekulimet se ai pësoi një sulm të lehtë në tru nëntorin e kaluar kur u shtrua në spital. Vizita e befasishme e presidentit në spitalin ushtarak...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Llogaritë e postës eletronike të disa ligjvënësve dhe punonjësve të Parlamentit të Norvegjisë janë hakuar, si pjesë e një sulmi kibernetik që ka ndodhur në ditët e fundit, raporton Reuters. “Në bazë të analizës sonë,...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Personi që vrau 51 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019 kishte në plan të sulmonte një xhami të tretë. Brenton Tuarant gjithashtu planifikoi të digjte xhamitë, duke dashur të “shkaktojë...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Njeriu që vrau 51 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019 kishte në plan të sulmonte një xhami të tretë, dëgjimi i tij i dënimit ka dëgjuar. Brenton Tuarant gjithashtu planifikoi...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Autoritetet gjermane po hetojnë një seri të përplasjeve - me sa duket të qëllimshme - të makinave në një autostradë në Berlin, si një sulm me motive islamike, njoftuan mediat të mërkurën. Incidenti ndodhi të...
Kronika17 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Pejë  ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurve A.R dhe B.GJ, për shkak të dyshimit se kanë sulmuar zyrtarët policor. Në njoftimin për media thuhet se më 13.08.2020, rreth orës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.