×
Etiketë: veriore
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme një shtetas i Maqedonisë Veriore, ka kaluar ilegalisht kufirin, transmeton Front Online. Sipas policisë, i dyshuari është ndalur dhe i janë marrë dokumentet...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më i lartë i të infektuarve vazhdon në Shkup, Tetovë, Koçan...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
152 raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630 teste të bëra në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Ndërkohë kanë vdekur dy persona. Për këtë periudhë 24-orëshe 126 pacientë janë shëruar.
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1769 testet e kryera 183 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Shkup-51, Koçan-20, Prilep-15,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Më së shumti raste janë regjistruar në Shkup-45,...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 552 teste për COVID-19 dhe prej tyre 45 kanë rezultuar pozitivë, ose thënë ndryshe 8 për qind e tyre. Po ashtu kanë ndërruar jetë edhe...
Lajme17 Shtator 2020
Largimi i testimeve obligative PCR gjatë qarkullimit me Maqedoninë e Veriut, heqja e kufizimit të orarit në sektorin e gastronomisë, lejimi i punës së restoranteve që të shfrytëzojnë edhe hapësirën brenda si dhe heqja e...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Ndikimi i krizës së pandemisë së koronavirusit ka marrë përmasa të mëdha në nivel global. Kjo krizë ka prekur veprimtarinë e bizneseve dhe njëkohësisht ka ndikim të madh si në aspektin ekonomik ashtu edhe në...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1384 testet e kryera ka regjistruar 99 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Ndërkohë që Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar...
Lajme08 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1384 testet e kryera ka regjistruar 99 raste të reja të të infektuarve me koronavirus. Ndërkohë që Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Forcat e armatosura turke nisën sot stërvitjen në Qipron Veriore – një entitet i njohur vetëm nga Ankaraja – ndërsa tensionet me Greqinë rriten në Mesdheun Lindor. Kërkimet e Turqisë për rezerva gazi dhe nafte...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga 817 testet e kryera, Maqedonia Veriore ka regjistruar 39 raste të reja me COVID-19. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, 48 persona janë shëruar dhe 4 pacientë kanë humbur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.