[wp-story]

Lajme

Sot kryeministri Hoti mbledh liderët e partive, bojkotohet nga opozita

Sot kryeministri Hoti mbledh liderët e partive, bojkotohet nga opozita
07:35 | 18 Qershor 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,  ka thirrur për një takim sot liderët e partive politike për bashkërendim të qëndrimeve për dialogun, para vizitës që pritet ta bëjë me datën 27 të këtij muaji, në Uashington, raporton Front Online.

Këtë takim pritet ta bojkotojnë përfaqësuesit e PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Haki Abazi nga VV-ja, ka thënë dje për Front Online që ftes për këtë takim është fyrje për elektoratin dhe sistemin demokratik të Kosovës.

Në ndërkohë edhe nga PDK-ja, është konfirmuar mospjesmarrja në këtë takim.

Forumi i liderëve mbahet në ora 11:00 në Zyrën e Kryeministrit./Front Online

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera