×
 • Lajme
 • Lajme

  Situata në Kosovë: 1 mijë e 486 të infektuar me COVID-19, 500 raste janë aktive!

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës mbrëmë konfirmoi edhe 49 raste të reja të infektuar me koronavirus.

  Kësisoj numri i të infektuarve ka shkuar në 1 mijë e 486 persona. Por nga ky numër i përgjithshëm të shëruar janë 953 persona, që i bie se numri i personave aktiv me COVID-19 është 500.

  Deri më sot numri i viktimave nga virusi COVID-19 në Kosovë është gjithsej 33 persona.

  Duhet përkujtuar që ditët e fundit në vend ishin mjaftë shqetësuese sa i përket rritjes së numrit të të infektuarve si dhe përhapjes së tij në zona të ndryshme të vendit.

  IKSHPK ka apeluar tek qytetarët që të shtojnë kujdesin, në mënyrë që të ruajnë veten, familjen, miqtë dhe gjithë vendin.

  Poashtu nga IKSHPK u rekomandua në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë që të bëhet mbyllja e disa sektorëve në mënyrë që përhapja e këtij virusi të jetë më e vogël.

  Duhet shtuar që pavarësisht rritjes së numrit të të infektuarve, nuk është ndërmarrë ndonjë vendim i ri sa i përket lëvizjes apo ndryshimeve të mundshme në qarkullim të qytetarëve.

  Për disa muaj radhazi si në shumë vende të botës edhe Kosova po përballet me pandeminë COVID-19, që ka prekur shumë njerëz, por edhe shumë biznese duke u shkaktuar humbje të mëdha.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Krejt çka ndodhi dje në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara Lajme Gazeta Express23/04/2024 7:08 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka...
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Kryeministri i vendit Albin Kurti ka dhënë detaje për vizitën e tij në Sofje të Bullgarisë. “Qëndrimin atje e filluam me pjesëmarrjen...
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.