×
 • Kronika
 • Kronika

  Shpallet i pafajshëm i akuzuari për kanosje të vajzës së axhës

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Gjykata Themelore në Prishtinë, dega Podujevë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj të akuzuarit Mërgim Boshnjaku, për veprën penale “kanosja”.

  Sipas aktgjykimit të shpallur të enjten, nga gjykatësi Gazmend Bahtiri, shpenzimet e procedurës bien në barrën e mjeteve buxhetore të gjykatës, raporton “Betimi për Drejtësi”.

  Ndërsa e dëmtuara, për të realizuar kërkesën pasurore-juridike, është udhëzuar në kontest të rregullt juridiko-civil.

  Ndryshe, Gjykata e Podujevës për këtë rast ka vendosur një herë me urdhër ndëshkimor, mirëpo vendimi ishte kundërshtuar nga i akuzuari, për çka ishte caktuar më pas shqyrtimi gjyqësor.

  Sipas aktakuzës së 21 qershorit 2019, Mergim Boshnjaku akuzohet se me 3 qershor 2019, rreth orës 15:00, në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, derisa vajza e axhës së tij, e dëmtuara Marigona Boshnjaku ishte në oborrin e shtëpisë së saj, i pandehuri me qëllim që t’i shkaktoj ndjenjën e frikësimit dhe të ankthit, kishte shkuar duke iu drejtuar me fjalët “kam me të kallëzuar ty”, me ç’rast tani të dëmtuarës i ka shkaktuar ndjenjën e ankthit dhe frikësimit se do t’i shkaktoj ndonjë të keqe.

  Më këtë ai akuzohet se ka kryer veprën penale “kanosja” nga neni 181, paragrafi 1 të KPRK-së.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 80 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi...
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Policia ka arrestuar mbrëmë në Prizren një person të dyshuar për “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve”. Të njëjtit...
  Kronika01 Dhjetor 2023
  Një shtetas i Suedisë ka marr dy vetura në “rent car” dhe nuk i ka kthyer në kohën që është dashur t’i...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.