Bota/Rajoni

Shkon në 46 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri

Shkon në 46 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri
18:43 | 23 Qershor 2020

Pas disa ditësh i shtruar në spital në spital, në terapi intensive, një 65 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën, megjithë përpjekjet e mjekëve dhe mjekimin intensiv medikamentoz.

65-vjeçari i konfirmuar me Covid19 vuante nga Diabeti dhe Policitemia, raporton TCH.

Ministria e Shëndetësisë ndërsa i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit, u bën apel gjithë qytetarëve që të mos e ulin vigjilencën, por të zbatojnë rregullat e vendosura, si e vetmja mënyrë për të mbrojtur veten dhe të afërmit.

Nga fillimi i epidemisë, 46 qytetarë në Shqipëri kanë vdekur nga COVID-19.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera