Gjuha:
×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  “Sharr Travel” sjell pushime përrallore në “Regina Blue”

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Kompania më e madhe e turizmit në Kosovë “Sharr Travel”, edhe më tutje vazhdon ta mbaj ekskluzivitetin për rezervim të pushimeve në hotel “Regina Blue”, njeri prej hoteleve më të mira, i cili gjendet në Radhime të Vlorës.

  Me çmime tejet minimale, e shërbime shumë cilësore, duke u nisur nga Prishtina, kompania  “Sharr Travel” tash e më shumë se një dekadë është shndërruar në lider dhe promotor të promovimit të resurseve turistike të Republikës së Shqipërisë.

  https://www.facebook.com/ruzhdi.kurtishaj/videos/2721657371451954/

   

  Kryetari i Bashkësisë së Vlorës Dritan Leli, por edhe pronari i hotelit në fjalë, në një pritje të organizuar, kanë falënderuar tej mase pronarin e kompanisë “Sharr Travel” Ruzhdi Kurtishaj, për angazhimin e madh që është duke e bëre në shërbim të promovimit të turizmit.

  Pas takimit të organizuar në të cilin kanë marrë pjesë rreth 30 gazetarë nga Kosova Kurtishaj është zotuar se edhe në vazhdimësi do ta bëj punën dhe angazhimin e njëjtë të nisur para më shumë se dy dekada.

  Përndryshe kompania “Sharr Travel” është kompania më e madhe në vend e cila bën rezervimin dhe bartjen e turisteve për në bregdetin shqiptar më çmimet më të mira në vend. Flota e autobusëve që në dispozicion kjo kompani turistike është nder më modernet në rajon. /Front Online /

  (a.s)

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Ekonomi29 Maj 2023
  Partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë dhënë propozimet e tyre për pagën minimale....
  Ekonomi29 Maj 2023
  Mbi 400 mijë euro, rreth 70 mijë qytetarë i kanë marrë vetëm në fillim të këtij viti sipas Bankës Qendrore të Kosovës....
  Ekonomi27 Maj 2023
  Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do të jetë projekt i dështuar dhe barrë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.