×
Etiketë: pushime
Lajme14 Shtator 2020
Jo shpesh ka rastisur që në mes të shtatorit ta shihje këtë pamje përrallore. Vjeshta është gati të nisë derisa qytetarët po magjepsën me këtë bukuri e ndjejë freskie vere. Panoramë përtej imagjinatës. Njerëz përplot,...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘News24’ deklaroi se edhe kjo javë në vijim do të shoqërohet me temperatura të larta, që do të shkojnë nga 36-37 gradë celsius. Bani tha se duke...
Ekonomi10 Shtator 2020
Të ri në treg, por me një staf profesionistësh, të cilët treguan suksese në botën e turizmit, e të njëjtën gjë po e bëjnë me “Blue Travel”-in, agjencinë turistike, që fitoi brenda një kohe rekorde...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Magribe Hajdari dhe Hasip Iseni, flasin për ballafaqimin me koronavirusin që e kanë marrë gjatë vizitave të bëra kësaj vere në vendlindje, në Kosovë gjegjësisht në Maqedoni Verës së sivjetme i erdhi pothuaj fundi por...
Lajme01 Shtator 2020
Ky është vetëm një nga qytetarët që tash e 11 vite e shfrytëzon kompaninë“Sharr Travel” për udhëtime dhe për pushime drejt bregdetit shqiptar. Ai për “Front Online”, tha se mikpritja dhe kujdesi kanë shtyrë që...
Lajme31 Gusht 2020
Qytetarët e Kosovës, duket se kanë vendosur të mbajnë gjallë industrinë e turizmit në Shqipëri edhe në ditët e fundit të këtij sezoni turistik mes pandemisë së koronavirusit. Të shtunën dhe te diel ka pasur...
Lajme24 Gusht 2020
Pushimet verore kanë filluar edhe për ish-ministrin serb në Kosovë, Aleksandër Jabllanoviq. Ky i fundit është parë duke pushuar në jugun e Shqipërisë. E Jabllanoviq ishte pjesë e Qeverisë së Kosovës duke udhëhequr ministrinë për...
Lajme21 Gusht 2020
Vetëm 30 për qind e familjeve kosovare janë në gjendje që të përballojnë shkuarjen në pushime. Kjo ka dalë sipas një raporti të Agjencisë së Statistikave të Kosovës. Nga rezultatet e Anketës mbi të Ardhurat...
Lajme16 Gusht 2020
Pasiguria e krijuar nga pandemia Covid-19 ka prishur planet e shumë kosovarëve për të shkuar në pushime këtë vit. Përveç frikës nga infektimet, arsye tjetër është edhe pamundësia financiare shkaku i krizës ekonomike. Edhe kërkesat...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka deklaruar se duhet të kufizohen edhe lëvizjet e personave që vijnë nga Kosova për të kaluar disa ditë pushimi në bregdetin shqiptar. Për mjekun Pipero, kufizimet nuk janë të...
Lajme29 Korrik 2020
Valvitja e flamurit me dy krena është dëshmi se ndodhemi në tokën shqiptare. Këngët dhe titujt e librave një argument më shumë se këtu këndohet, flitet, lexohet e gjithçka bëhet shqip. Një atmosferë si kjo...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kriza që shkaktoi pandemia me virusin korona por edhe frika nga rreziku i infektimit, ka bërë që një numër i madh i banorëve të Tetovës, të mos mendojnë për pushimet verore në bregdet. Ata shprehen...
Lifestyle25 Korrik 2020
Lodhja, stresi në punë gjithmonë ndikojnë negativisht në organizmin tonë. Nëse nuk kemi një  mendje të çlodhur dhe të qetë atëhere pasojat negative do i shohim në punën që bëjmë. Sipas një vëzhgimi  të bërë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.