Lajme

Kompleksi gjigant në Shëngjin me oferta fantastike, këtu mund të kaloni pushime përrallore

Kompleksi gjigant në Shëngjin me oferta fantastike, këtu mund të kaloni pushime përrallore
19:45 | 29 Korrik 2020

Valvitja e flamurit me dy krena është dëshmi se ndodhemi në tokën shqiptare.

Këngët dhe titujt e librave një argument më shumë se këtu këndohet, flitet, lexohet e gjithçka bëhet shqip.

Një atmosferë si kjo “alla shqiptarçe” është krejt e zakonshme në plazhet e Shëngjinit përgjatë 3 muajve të verës.

Mu për shkak të kësaj gjallërie, bukurive të tjera, cilësisë, kushteve, të mbështjella me traditën e mikpritjes që ofron, qyteza turistike e Lezhës, është bërë vend i preferuar i kosovarëve.

Këta dhe të gjithë shtetasit e tjerë si plazhin ku shkojnë veçse e kanë të qartë edhe destinacionin ku ndalojnë.

Kompleksi gjigant, Rafaelo Resort, një kryevepër turistike, tashmë është bërë shtëpia e dytë për ta, nën kulmin e të cilës zgjedhin ta kalojnë natën me mijëra pushues në vit.

Zbritja e çmimeve e ngritja e cilësisë është formula kryesore që ka tërhequr  vizitorët edhe këtë vit.

“Kompleksi ynë është një kompleks i mirëfilltë turistik. Plazhi është i sigurt me roje, janë të ndara me rrugica në plazh. Kemi bërë investimet e duhura, që klientët dhe pushuesit të ndihen të kënaqur në resorin tonë. Këtë vit kemi ulur çmimet për 20% me lire”, thonë nga hoteli.

Pjesë e meritave për këtë,  pa fije dyshimi është edhe Ruzhdi Kurtishaj, pronar i kompanisë kampione për udhëtime, “Sharr Travel”.

Puna që ky bën ka bërë që ai vet dhe kompania e tij të konsiderohen si “ambasadorë” të turizmit shqiptar.


“Falë këtij bashkëpunimi ofertat tona kanë filluar nga një zbritje prej 20 % deri në 50 % sa ishte në muajin qershor dhe në fillim të korrikut. Shpresojmë që ky bashkëpunim të rritet edhe më tutje duke pasur parasysh se kosovarët e duan Shëngjinin dhe Rafaelon. Thuajse Shëngjini në Shqipëri etiketohet në bazë të kompleksit turistik, Rafaelo. Të gjithë klientët e Sharr Travel vijnë me qejf në këtë kompleks”,
u shpreh Kurtishaj.

Desert i krejt kësaj menyje të pasur të qejfeve janë gatimet që ofron Shëngjini dhe krejt rrethinat e Lezhës në përgjithësi.

Jo veç për ushqim e plazh, pushuesit mund ta përdorin Shëngjinin, edhe si një udhëkryq, nga i cili mund të nisen e të shohin bukuri të tjera të kohës antike pa bërë shumë kilometra.

“Nga Lezha, mund të shkosh në ‘Kalën e Shkodrës’, atë të ‘Krujës’, në ‘Kalanë në Lezhë’, në vendvarrimin e ‘Skënderbeut’. Mund të shkosh një ditë në Tiranë. Lezha ta ofron këtë mundësi, ku t`i nuk vjen të bësh vetëm plazh, por edhe mund të vizitosh”, theksoi kryetari i komunë së Lezhës, Pjer Ndreu.

Nëse për të vizituar godinat historike u duhet të bëjnë pak udhë, turistët, për t`i shikuar këto pamje përrallore, nuk ju bie të lodhen fort.

Mjafton vetëm të ngjiten pak kate me lartë në ndërtesat e larta, shumëkatëshe, të ndërtuara buzë detit.

Dhe sytë e tyre shohin këtë pamje..

 

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera