×
 • Lajme
 • Lajme

  Serwer: Thaçi duhet të japë dorëheqje nëse i vërtetohet aktakuza

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Sipas Serwer, zgjedhjet e reja do të sillnin Vetëvendosjen sërish në pushtet dhe me një përfaqësim edhe më të fuqishëm në parlament, sesa herën e fundit.

  “Një shtet i dobësuar do të jetë i brishtë ndaj lloj-lloj marifeteve, nga evropianët, amerikanët, ruset e tjerët. Do të ishte shumë më mirë nëse fuqia e dukshme që ka VV-ja të njihet pa i përsëritur zgjedhjet e tetorit të 2019”, ka thënë ai.S

  erwer thekson se asnjë kryeministër i Kosovës nuk duhet të shkojë në Uashington apo Bruksel, për të rinisur dialogun me Beogradin, pa një shumicë që i afrohet asaj të Presidentit Vuçiq.

  “Për të arritur këtë, kryeministrit Hoti, i cili e mori pozitën para më pak se dy muajve do t’i duhet të përfshijë ose PDK-në, ose Vetëvendosjen të cilët e udhëhoqën qeverinë jetëshkurtër para Hotit.

  Për t’i thënë të dy partive që të bashkohen në një qeveri do të ishte e tepërt, ngase e përbuzin njëra tjetrën. PDK-ja do t’i lëpijë plagët, ngase Presidenti është themeluesi i saj, ndërsa ish kreu i parlamentit është kryetari i partisë, dhe ka të ngjarë do të ketë edhe të akuzuar tjerë nga udhëheqësia e tyre”.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadorët e shteteve më të fuqishme në botë u bën bashkë të dielën në Klan Arena. Ata shkuan për të parë finalen...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Ushqimet dhe pijet e gjelbra janë shumë (dhe nuk e nënvizojmë dot mjaftueshëm) të rëndësishëm dhe ushqyes për shëndetin e organizmit. Ardhja...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit bëri të ditur se ambasadori i saj dhe stafi tjetër i ambasadës janë kthyer në Teheran, një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.