×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmi-Gashit: Harrojeni që dikush e qet prej sallës ndonjë deputet të LVV-së

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës me tensione e debate.

  Në seancën e Kuvendit të Kosovës po vazhdon debat i ashpër në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, kjo për faktin se shefi i grupit parlamentar të LDK-së, ka kërkuar që deputeti i LVV-së, Aartan Abrashi të largohet nga salla e Kuvendit, pasi që sipas Arben Gashit, Abrashi ka përdorur gjuhë fyese dhe denigruese ndaj kryeministrit Avdullah Hoti duke e quajtur kryeministër koti, raporton lajmi.net.

  Mirëpo, i menjëhershëm ka qenë reagimi i shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi.

  Ai i tha Gashit se askush nuk do të ketë guxim që të largojë nga salla ndonjë deputetë të partisë së tij.

  “Fjala koti nuk është gjuhë parlamentare, në radhë të dytë deputeti abrashi foli shumë mirë, madje e inkurajoj të vazhdojë kështu siç ka nisur. Dhe në radhë të tretë edhe unë mendoj që kjo është një qeveri koti. As mos t’i shkojë dikujt ndërmend se mund të qes deputetë të lëvizjes Vetëvendosje nga kuvendi i Kosovës. Harrojeni këtë”, deklaroi Selimi.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Maj 2024
  Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka thënë se avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s është një...
  Lajme27 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 24-vjetorit të themelimit të degës së...
  Lajme27 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka vdekur në Mitrovicë të hënën mbrëma në një aksident mes një veture me...
  Lajme27 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka dhënë alarmin për destabilitet në Ballkanin Perëndimor. Ai tha se tri brigada serbe janë shumë afër...
  Lajme27 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje. Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.