×
Lifestyle30 Qershor 2020
Shpesh keni nevojë për vullnet, për të filluar një dietë të re. Të famshëm të ndryshëm kanë provuar dieta të ndryshme, por...
Lifestyle30 Qershor 2020
Kalciumi është minerali më i bollshëm që gjendet në trupin e njeriut. 99 për qind e të gjithë sasisë së kalciumit në...
Lifestyle30 Qershor 2020
Lëngu i portokallit është ndër lëngjet më të konsumuara, pasi ai ka një vlerë të madhe ushqyese për organizmin. Në bazë të...
Nga Rubrika
Lifestyle28 Qershor 2020
Të gjithë e dimë se duke kryer kontrolle të rregullta tek mjeku, mund të na ndihmojnë të mbajmë një shëndet të mirë...
Lifestyle28 Qershor 2020
6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne Proporcionet e belit Proporcionet i belit me ijet është konsideruar gjithmonë një...
Lifestyle28 Qershor 2020
Si të aplikoni akupresurën gjatë ushtrimit të jogës? Në njërën ndër jogat themelore asana aplikoni akupresurën dhe kështu do të nxirrni helmet...
Lifestyle27 Qershor 2020
Ekziston një arsye e rëndësishme pse shumë njerëz zgjedhin të meditojnë Është e vërtetuar shkencërisht se meditimi ndihmon në përmirësimin e ankthit...
Lifestyle27 Qershor 2020
Nutricionistja e njohur australjane dhe blogerja e shëndetit Jessica Sepel, ka treguar ushqimet e saj të mbrëmjes vonë dhe si t’i frenojmë...
Lifestyle27 Qershor 2020
Ndërsa Evropa dhe SHBA po rihapen me hapa të kujdesshëm, pas izolimit nga coronavirusi, ekspertët thonë se pasojat emocionale dhe psikologjike të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.