Gjuha:
×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Thoni lamtumirë kollit, këlbazës dhe pastroni mushkëritë me këtë recetë popullore

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kjo recetë është jashtëzakonisht efektive për trajtimin e kollit të vazhdueshëm, e gjithashtu është njëqind për qind natyrale dhe e sigurt për t’u përdorur nga fëmijët dhe të rriturit

  Karotat janë shumë të shëndetshme për personat me diabet, si dhe tek persona që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut, transmeton Telegrafi.

  Çfarë i bën karotat të shëndetshme për njeriun?

  – E përmirësojnë imunitetin
  – E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular
  – E ulin kolesterolin
  – Parandalojnë kancerin
  – I zvogëlojnë aknet
  – Përmbajnë kalcium, gjë që e përmirëson tretjen
  – Janë burim i shkëlqyeshëm i vlerave ushqyese për një lëkurë të bukur dhe të shëndetshme

  Përbërësit:

  – Gjysmë kilogrami karote
  – Pak ujë
  – Tri deri katër lugë gjelle mjaltë organike

  I qëroni karotat dhe i zieni derisa të zbuten. Lëngun e fituar nga zierja e përzieni me karote.

  Pastaj, i shtoni lugët me mjaltë në tasin ku gjendet lëngu i karotës.

  Produktin e fituar e vendosni në një vend të ftohët dhe e përdorni si shurup, nga tri deri katër lugë gjelle në ditë.

  Shurupi do ta eliminoj mukozën në mushkëri dhe do ta zbusë kollin menjëherë!

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lifestyle29 Mars 2023
  Tkurrja e diafragmës shkakton lemzën. Ajo mund të shkaktohet për shumë arsye, ngrënia e tepërt, alkool apo edhe emocionet e papritura. Për...
  Lifestyle29 Mars 2023
  Pavarësisht nëse i kaurdisni për t'i shtuar në një skuqje ose duke bërë një recetë pice me pak karbohidrate, specat janë një...
  Lifestyle29 Mars 2023
  Dashi Kënaquni me kënaqësitë e thjeshta të jetës dhe shijoni çdo moment në maksimum. Mbani objektivat tuaja financiare dhe personale afër gjoksit...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.