Gjuha:
×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Çdo i treti fëmijë ka një përqendrim të rrezikshëm të plumbit në gjak

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Çdo i treti fëmijë në botë ka përqendrime të plumbit në gjak në nivele që mund të jenë të dëmshme për shëndetin në planin afatgjatë, kanë zbuluar kërkimet e reja.

  Rreth 800 milionë fëmijë dhe të rinj nën moshën 19-vjeç ka të ngjarë të kenë nivele të plumbit të gjakut mbi 5 mikrogramë për decilitër, sipas një raporti të transmetuar nga Guardian.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lifestyle21 Mars 2023
  Më shumë se 50% e popullsisë së botës do të jetë mbipeshë ose obezë deri në vitin 2035, nëse nuk ndërmerren veprime...
  Lifestyle20 Mars 2023
  Mund të mendoni se është thjesht një efekt anësor i bezdisshëm i gjumit, por në fakt, gërhitja mund të jetë më e...
  Lifestyle20 Mars 2023
  Nikotina është një substancë kimike në përbërjen e cigareve dhe shërben si një stimulues që mund të bllokojë funksionimin normal të qelizave...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova nuk do të heq dorë nga marrëveshja bazë dhe se nenet në të duhet të...
  Lajme22 Mars 2023
  Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës i është shtuar edhe Fertilizimi i Asistuar Mjekësor. Me këtë rast, presidentja Vjosa...
  Vip22 Mars 2023
  Mbrëmjen e kaluar, Olta dhe Kiara, kanë shkuar në nominim kokë me kokë, dhe njëra prej tyre largohet të shtunën. Largimin nëse...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriquar me 30,000 drita për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Rruga...
  Lajme22 Mars 2023
  Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar beismtarët e fesë islame me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Ai ka bërë...
  Vip22 Mars 2023
  Një sfidë e fortë ka vënë përballë Kiara Titon dhe Olta Gixharin, të cilat kanë dalë në nominimin kokë më kokë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.