×
Ekonomi07 Nëntor 2023
Faton Peci dhe Elbert Krasniqi janë dy nga ministrat më dembelë të Qeverisë Kurti. Kur është fjala për investimet kapitale, Peci, që...
Ekonomi04 Nëntor 2023
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se që nga fillimi i mandatit janë angazhuar për përmirësimin e ambientit të të bërit biznes,...
Ekonomi04 Nëntor 2023
Drejtori i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për Kosovë, Sergyi Maslichenko, ka marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të tuneleve 6...
Nga Rubrika
Ekonomi03 Nëntor 2023
Ministrja e Ekonomisë e Republikës së Kosovës, Artane Rizvanolli e shoqëruar nga Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Faruk Ajeti, është pritur në takim...
Artikull i Sponsoruar03 Nëntor 2023
Brendi Kosovar PRINCE CAFFE si prodhuesi më i madh në rajon me llojet të ndryshme të produkteve të kafesë, tashmë i njohur...
Ekonomi03 Nëntor 2023
Këtë të premte, për të gjashtën herë do të tentohet që të konstituohet Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje keqpërdorimet dhe abuzimet e...
Ekonomi02 Nëntor 2023
Investimet direkte në Kosovë deri në fund të muajit gusht 2023 shënuan vlerën prej 514 milionë eurove, thuhet në raportin e Bankës...
Artikull i Sponsoruar31 Tetor 2023
Një përvojë në një Coffee Show është një ndërthurje e mrekullueshme e aromës, shijes, dizajnit, inovacionit dhe pasionit të lidhur me botën...
Ekonomi31 Tetor 2023
Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhje ku është shqyrtuar Projektligji mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.