×
Ekonomi25 Qershor 2024
Agjencia Kosovare e Privatizimit ju fton të konkurroni për t’u bërë pronar i 47 pronave në lokacione atraktive në disa qytete të...
Ekonomi24 Qershor 2024
Çmimi i kriptovalutës, Bitcoin ra në rreth 63 mijë e 400 dollarë të premten, më i ulëti në gati gjashtë javë. Kriptomonedha...
Ekonomi22 Qershor 2024
Ministri i Financave, Hekuran Murati ka bërë një postim në Facebook, ku thotë se për gjashtë muaj qeveria ka mbështetur mbi 61...
Nga Rubrika
Ekonomi18 Qershor 2024
5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Prej tyre, mbi 3 milionë euro...
Ekonomi18 Qershor 2024
Përfaqësuesit e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të vizitojnë Malin e Zi nga 17 deri...
Ekonomi15 Qershor 2024
Bankat komerciale në Kosovë sivjet kanë thyer rekord me fitimet e realizuara, kryesisht nga normat e larta të interesit në kredi dhe...
Ekonomi14 Qershor 2024
Vetëm për 10 euro janë rritur pensionet përgjatë mandatit të Qeverisë “Kurti 2”, përderisa artikuj themelorë janë shtrenjtuar mbi 30% nga viti...
Ekonomi13 Qershor 2024
Qeveria e Kosovës ka ndarë 142 mijë euro për mbajtjen në Prishtinë të Samitit të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga prestigjiozja “The...
Ekonomi11 Qershor 2024
Qeveria e Kosovës një vit më parë ka lansuar platformën “Super Puna”, përmes së cilës ekzekutivi subvencionin punëdhënësin duke paguar pagën e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.