×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rritet numri i rasteve me COVID-19 në vendet e rajonit

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Është rritur ndjeshëm numri i rasteve me COVID-19 në vendet e rajonit.

  Maqedonia e Veriut të shtunën ka njoftuar për 150 raste të reja me koronavirus dhe për nëntë të vdekur.

  Në Shqipëri janë konfirmuar të shtunën dy të vdekur dhe 61 raste të reja me COVID-19. Dukshëm më tepër raste të reja ka në Serbi – plot 227 në 24 orët e fundit. Edhe Serbia të shtunën ka raportuar për dy të vdekur nga pasojat e koronavirusit.

  Në Kroaci janë raportuar 85 raste të reja, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 2624. Nuk është raportuar për viktima tjera.

  Në Bosnjë-Hercegovinë në 24 orët e fundit janë raportuar 172 raste të reja. Ndërkohë në Slloveni janë “vetëm” 14 raste të reja me COVID-19.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Si pasojë e aktivizimit të një pajisjeje shpërthyese në Cetinje të Malit të Zi, janë vrarë dy persona dhe tre të tjerë...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak gjatë vizitës së tij në Beograd është takuar me ministrin e...
  Të tjera
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti, me ftesë të përfaqësuesit të posaçëm gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manual Sarrazin, dje ka qenë për vizitë në Portin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të at Antonio Belushit. Ajo shprehet se Belushi mbrojti të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.