Bota/Rajoni

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në vendet e rajonit

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në vendet e rajonit
15:21 | 27 Qershor 2020

Është rritur ndjeshëm numri i rasteve me COVID-19 në vendet e rajonit.

Maqedonia e Veriut të shtunën ka njoftuar për 150 raste të reja me koronavirus dhe për nëntë të vdekur.

Në Shqipëri janë konfirmuar të shtunën dy të vdekur dhe 61 raste të reja me COVID-19. Dukshëm më tepër raste të reja ka në Serbi – plot 227 në 24 orët e fundit. Edhe Serbia të shtunën ka raportuar për dy të vdekur nga pasojat e koronavirusit.

Në Kroaci janë raportuar 85 raste të reja, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 2624. Nuk është raportuar për viktima tjera.

Në Bosnjë-Hercegovinë në 24 orët e fundit janë raportuar 172 raste të reja. Ndërkohë në Slloveni janë “vetëm” 14 raste të reja me COVID-19.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera