[wp-story]

Front TV

Rexhep Selimi flet për takimin në Durrës me Xhavit Halitin: S’do duhej të ishte lajm

Rexhep Selimi flet për takimin në Durrës me Xhavit Halitin: S’do duhej të ishte lajm
16:21 | 17 Qershor 2020

Shefi i deputetëve të LVV’së, Rexhep Selimi ka folur sot para mediave për takimin që ka pasur në Shqipëri me Xhavit Halitin e PDK’së, dhe ambasadorin Nait Hasani, raporton Gazeta Express.

Ai thotë se me Halitin dhe Hasanin takohet dhe në Prishtinë.

Selimi: Hoti ndoshta e ndjen përgjegjësi t’i raportojë vetëm Thaçit e Listës Serbe, por duhet edhe Kuvendit

“Me z.Haliti dhe me z.Hasani unë takohem dhe jam takuar edhe në Prishtinë, po ashtu edhe kudo që do t’i takoja. Ka qenë një takim spontan në Durrës pasi që ka ndodhur e kam pa që është publikuar, ndonëse ka pasur fotografi edhe nga qytetarët. Për t’i dhënë karakter e pash që është zgjedhur fotografia më e fshehtë”, thotë Selimi, teksa, shton se ky takim nuk do të duhej të ishte as lajm.

“ Ai takim as nuk do të duhej të ishte lajm, e do të ndodhë prap. Unë nuk jam armik me z.Hasani e z.Haliti, ndonëse jemi në subjekte të ndryshme jam takuar edhe në Prishtinë dhe Durrës. Mund të ju konfirmoj që kafet i kanë paguar ata”, shton ai.

Direkt: Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi deklarohet për medie

Direkt: Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi deklarohet për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Τετάρτη, 17 Ιουνίου 2020

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera