×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama, Veseli, Thaçi e Limaj po darkojnë së bashku në një restaurant në Prishtinë

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot gjatë ditës ka vizituar disa nga liderët politik e institucional në Kosovë, shkruan Front Online.

  Pas takimeve të përfunduara, ai ka zgjedhur që t’i vazhdojë bisedat me disa prej tyre por në një tjetër ambient

  Në restaurantin “Tiffany” që ndodhet në kryeqytet, ai është duke darkuar me presidentin e Kosovës. Hashim Thaçin, kreun e PDK-së Kadri Veselin dhe të parin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn./Front Online/

  Ekzekutohen pagesat e Pakos emergjente, për familjet pa asnjë anëtar të punësuar

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama u shpreh se sot i drejtohet qytetarëve, pasi që siç tha ai “mjaftueshëm i jemi drejtuar njëri-tjetrit...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për të arrestuar një femër në Prishtinë. E dyshuara kërkohet për përfshirje në një...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Çështja e dinarit nuk është dashur të kthehet në çështje politike. Kështu, po thotë ish-zv.guvernatori i BQK-së, Fatmir Gashi. Kurse, kur është...
  Të tjera
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Vip27 Shkurt 2024
  Sara, Gazi, Egla dhe Juli janë katër banorët e Big Brother VIP në nominim këtë javë. Njëri prej tyre do lë shtëpinë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia malazeze, ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, mëngjesin e sotëm. Siç bëjnë me dije mediat vendase,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.