×
Etiketë: limaj
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 22 vjetorin e rënies së mjekut dhe humanistit Shpëtim Robaj. Limaj thotë se doctor Shpëtim Robaj ishte nga të parët që iu përgjigj zërit të atdheut dhe...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai në emisionin Debat në RTK e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen e PDK-së...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Fatmir Limaj marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, e quan një momentum të rëndësishëm, i cili do të përshpejtojë përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor! “Me urimin më të mirë për të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit për këtë vit të ri shkollor,...
Lajme13 Shtator 2020
Avdullah Hotiti ia kanë lënë të lirua duart në qeverisjen e brendshme. Por, tre liderët e koalicionit, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë marrë rolin udhëzues për Kryeministrin sa i përket dialogut. Krejt...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në ShBA. Limaj thotë se sot e gjithë bota e qytetëruar përkujton 19 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të partive politike të cilët janë pjesë e koalicionit qeverisës, raporton Front Online. Pas përfundimit kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj tha se tema e takimit ka qenë...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të partive politike të cilët janë pjesë e koalicionit qeverisës, raporton Front Online. Pas përfundimit kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj tha se tema e takimit ka qenë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.