×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama pritet me tepih të kuq në Presidencë, nis takimin me Thaçin

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ka nisur takimi mes kreut të shtetit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, shkruan Front Online.

  Me këtë takim Rama përmbylli serinë e takimeve që pati me liderë institutcionalë dhe partiakë në vend.

  Mikëpritja që Thaçi i bëri Ramës ishte me speciale.

  Kjo për faktin se përdallim prej liderëve tjerë, i pari i shtetit kosovar ia shtroi tepihun e kuq kryeministrit shqiptar

  Rama më herët është takuar me kryetaren e parlamentit Vjosa Osmani dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, kryeministrin Avdullah Hoti, liderin e VV-së, Albin Kurti dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.