×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama prezanton projektin e gjimnazit “Sami Frashëri”, me shkallë lëvizëse e ashensor (FOTO)

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Pak kohë pas shembjes së godinës së gjimnazit “Sami Frashëri” pranë qendrës së Tiranës pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i vitit të kaluar, është prezantuar projekti i ri.

  Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në Facebook, shfaqi pamjet filmike nga godina e re e shkollës.

  “Projekti është i gërshetuar mes moderns dhe tradicionales. Do të ketë 7 laboratore, mes të cilave 3 do të jenë komplet të reja: laboratori i muzikës, vizatimit teknik dhe pikturës. Në hyrje të shkollës do ketë një holl të madh. Risi do të jenë shkallët lëvizëse dhe ashensori për t’i ardhur në ndihmë nxënësve me aftësi të kufizuar,” u tha në prezantimin e projektit.

  “Prezantimi i Projektit të Rindërtimit të Shkollës “Sami Frashëri”.

  Infrastrukturë moderne, me standarde të larta të sigurisë dhe pa harruar më thelbësoren ambicje: kushtet optimale për nxënësit e mësuesit. Ne ndërtojmë ata do zhvillojnë,” shkruan Rama në Facebook.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.