×
Etiketë: sami
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Lajme29 Gusht 2020
Në Skenderaj janë rikthyer përplasjet e vjetra në mes të kreut të kësaj Komune, Bekim Jasharit dhe kreu të Degës së PDK’së në këtë Skenderaj, Sami Lushtakut. Jashari përmes një reagimi në profilin e tij...
Lajme21 Gusht 2020
Shkollat e mesme në vend të premten në orën 16:00 do të mbyllin konkursin për pranimin e nxënësve në klasë të dhjetë për vitin e ri shkollor 2020/2021. KosovaPress gjatë ditës ka qëndruar në gjimnazin...
Ekonomi24 Korrik 2020
Sot Drejtori Ekzekuztiv i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës Sami Mazreku është pritur në takim nga Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, ku është diskutuar lidhur me mundësitë e bashkëpunimit ndërinstitucional. Drejtor Ekzekutiv Mazreku ka njoftuar...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Pak kohë pas shembjes së godinës së gjimnazit “Sami Frashëri” pranë qendrës së Tiranës pas dëmeve që shkaktoi tërmeti i vitit të kaluar, është prezantuar projekti i ri. Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në...
Lajme24 Qershor 2020
Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku ka thënë se lajmi për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit është për keqardhje. “Për mua dhe ushtarët e UÇK-së nuk është diçka që nuk e kemi pritur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.