Lajme

Sami Lushtaku: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk ishte befasi

Sami Lushtaku: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk ishte befasi
17:12 | 24 Qershor 2020

Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku ka thënë se lajmi për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit është për keqardhje.

“Për mua dhe ushtarët e UÇK-së nuk është diçka që nuk e kemi pritur përderisa vetë Kuvendi i Kosovës e ka votuar këtë gjykatë. Për ne nuk është ndonjë befasi”, tha ai.

Lushtaku mendon se kjo aktakuzë është komplet politike dhe lidhet me mosmarrëveshjet që kanë SHBA dhe BE.

“Më vjen keq për të gjithë ata që u është ngritur aktakuza dhe shpresojë se sa më shpejtë të dalin të pastër”, tha ai për Dukagjinin.

Ish-kryetari i Skenderajt thotë se nuk beson që Presidenti Thaçi ka arsye për të dhënë dorëheqje.

KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron

Të tjera