×
 • Lajme
 • Lajme

  Sami Lushtaku: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk ishte befasi

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku ka thënë se lajmi për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit është për keqardhje.

  “Për mua dhe ushtarët e UÇK-së nuk është diçka që nuk e kemi pritur përderisa vetë Kuvendi i Kosovës e ka votuar këtë gjykatë. Për ne nuk është ndonjë befasi”, tha ai.

  Lushtaku mendon se kjo aktakuzë është komplet politike dhe lidhet me mosmarrëveshjet që kanë SHBA dhe BE.

  “Më vjen keq për të gjithë ata që u është ngritur aktakuza dhe shpresojë se sa më shpejtë të dalin të pastër”, tha ai për Dukagjinin.

  Ish-kryetari i Skenderajt thotë se nuk beson që Presidenti Thaçi ka arsye për të dhënë dorëheqje.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Lajme25 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar për rrëmbimin që kishte ndodhur në Prishtinë të enjten në mbrëmje. Sipas njoftimit, njëri është 18 vjeç me...
  Lajme25 Maj 2024
  Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që furnizojnë Ukrainën me armë për t’i dhënë fund ndalimit të përdorimit të...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.