×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama mban konferencë për media sot ne ora 14:00 pas takimeve me liderët

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot e përmbyll vizitën dy ditore në Kosovë. Pas takimit të fundit, Rama pritet të ju drejtohet mediave. Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur se kryeministri flet para gazetarëve në ora 14:00 në një paraqitje nga aeroporti i Prishtinës.

  Pak ditë pas lajmit se Prokurori i Specializuar ka dërguar për konfirmim aktakuzat për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e PDK’së, Kadri Veselin nën dyshimin e kryerjes së 100 vrasjeve të paligjshme, Kosovën e ka vizituar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

  Rama ka shkruar dje se po qëndron në Kosovë për të mësuar e dëgjuar më shumë për aktakuzat e Speciales për të cilat ka deklaruar se janë njollë turpi e shekullit 21.

  Gjatë ditës së djeshme, Rama është takuar me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn me të cilin edhe ka drekuar në një nga restorantet e Prishtinës.

  Pastaj, me kryeparlamentaren Vjosa Osmani dhe me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin.

  Më vonë, kreu i Qeverisë shqiptare është takuar me kreun e PDK’së, Kadri Veselin e pastaj edhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin me të cilin dhe me disa liderë të tjerë kanë drekuar në një nga restorantet e Prishtinës.

  Megjithatë, në asnjë nga këto paraqitje, Rama nuk ka folur i pyetur nga mediat.

  Kryeministri i Shqipërisë në ditën e dytë të vizitës ka mbajtur takim me kreun e LDK’së, Isa Mustafën, derisa do të takohet me kreun e AKR’së, Behgjet Pacollin dhe kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

  Takim nuk do të mbajë me kreun e AAK’së, Ramush Haradinaj, me të cilin ka një kohë që të dy i kanë raportet e acaruara.

  Pas të gjitha këtyre takimeve, kreu i Qeverisë shqiptare, siç merr vesh Gazeta Express do të bëjë një paraqitje para mediave.

  Sipas burimeve, Rama do të flasë para gazetarëve në ora 14:00 në një paraqitje nga aeroporti i Prishtinës.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.