Lajme

Raka: Nga vjeshta do ta kemi edhe një armik përballë, përveç Covid-19

Raka: Nga vjeshta do ta kemi edhe një armik përballë, përveç Covid-19
23:02 | 27 Gusht 2020

Mikrobiologu Lul Raka ka paralajmëruar shtim të rrezikut shëndetësor për qytetarët e Kosovës gjatë vjeshtës dhe dimrit.

Ai ka thënë se përveç me Covid-19, populli do të përballet edhe me një armik tjetër.

“Nga vjeshta do t’i kemi dy armiq përballë, gripin sezonal dhe Covid-19”, ka thënë Raka në emisionin “Pressing”, në televizionin T7.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera