×
Etiketë: raka
Lajme01 Tetor 2020
Infektologu Lul Raka ka thënë se numri i madh i rasteve me COVID-19 erdhi pasi masat u liruan menjëherë. Ai ka thënë se numri i madh i rasteve të infektimit erdhi pasi lirimi i masave...
Lajme17 Shtator 2020
Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 në disa vende të botës, sikurse Francë, Spanjë e Itali, ka bërë që edhe vende të tjera të rrezikohen sërish nga një valë tjetër e infeksionit. Udhëheqësi i Organizatës...
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...
Lajme10 Shtator 2020
Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës në Luftën Kundër COVID-19, Lul Raka, ka folur për situatën pandemike në Kosovë, për valën e dytë të përballjes me pandeminë, për hapjen e teatrove e kinemave, për sport si dhe...
Lajme27 Gusht 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka paralajmëruar shtim të rrezikut shëndetësor për qytetarët e Kosovës gjatë vjeshtës dhe dimrit. Ai ka thënë se përveç me Covid-19, populli do të përballet edhe me një armik tjetër. “Nga vjeshta...
Lajme24 Gusht 2020
Javët e fundit është vërejtur një rritje e numrit të shëruarve në vendin tonë. Në rezultatet e fundit të publikuara nga IKSHPK-ja janë konfirmuar 99 raste të reja e 152 pacientë të shëruar Pas disa...
Lajme21 Gusht 2020
Gripi sezonal që zakonisht paraqitet nga muajt tetor, nëntor dhe dhjetor mund të përkeqësoj situatën me COVID-19 në Kosovë. Mikrobiologu Lul Raka në një intervistë për RTV Dukagjinin thotë se është e nevojshme që këtë...
Lajme20 Gusht 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka treguar se cilat kanë qenë propozimet që janë dhënë për rihapjen e shkollave, në Bordin Këshilldhënës për luftën kundër COVID-19. “Lidhur me hapjen e shkollave është diskutuar dhe është dhënë sugjerimi...
Lajme19 Gusht 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë që rikthimi i nxënësve në shkolla mbetet njëri prej prioriteteve më të mëdha. Raka ka treguar se cilat kanë qenë propozimet që janë dhënë për rihapjen e shkollave, në Bordin...
Lajme03 Gusht 2020
Ai ka folur për rritjen e rasteve të të infektuarve me COVID-19.Tha se secili prej nesh duhet të vetëdijesohet para se virusi të depërtojë në shtëpitë tona. Raka foli edhe për personat që nuk besojnë...
Lajme02 Gusht 2020
Ai ka folur për rritjen e rasteve të të infektuarve me COVID-19.Tha se secili prej nesh duhet të vetëdijësohet para se virusi të depërtojë në shtëpitë tona. Raka foli edhe për personat që nuk besojnë...
Lajme28 Korrik 2020
Mikrobiologu Lul Raka thotë se në Kosovë aktualisht situata me Covid-19 është alarmante. Tha se në tre javët e fundit, numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë është më e madhja në Europë....
Lajme22 Korrik 2020
Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës për luftimin e Covid-19 Lul Raka, tha se në kohë pandemie çdo veprim që duhet të merret duhet të ketë bazë shkencore. Raka theksoi se secili profesionistë shëndetësorë e ka për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.