×
Etiketë: përveç
Lajme14 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar se kjo parti nuk do të votojë asnjë kandidat tjetër për të parin e shtetit, pas skadimit të mandatit të presidentit Hashim Thaçi. Ai në...
Lajme02 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është angazhuar që mes Kosovës e Serbisë të ndryshohej dinamika e situatës. Sipas Këshilltarit të Lartë të Presidentit Trump, ai këtë donte ta bënte përmes zhvillimit...
Lajme30 Gusht 2020
Gati 2 javë pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një udhëzimi administrativ ua dha dritën e gjelbër komunave që të nisin testimin serologjike te qytetarët, pothuajse asnjë komunë përveç kryeqytetit, nuk ka arritur ta...
Lajme27 Gusht 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka paralajmëruar shtim të rrezikut shëndetësor për qytetarët e Kosovës gjatë vjeshtës dhe dimrit. Ai ka thënë se përveç me Covid-19, populli do të përballet edhe me një armik tjetër. “Nga vjeshta...
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka uruar popullin zviceren, me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës Zvicerane, ku thotë se ishte vendi i parë që e mbrojti Kosovën, dhe se s’kishte...
Lajme31 Korrik 2020
Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë, Fatmir Latifi ka komentuar propozimin e kreut të Mitrovicës Agim Bahtirit për faljen e namazit të Bajramit. Megjithatë, Hoxhë Fatmir Latifi thotë se në Mitrovicë i kanë zbatuar...
Lajme01 Korrik 2020
Ditë më parë u konfirmua se deputeti i LDK-së, Arben Gashi është në mesin e të infektuarve me COVID-19. Si pasojë e kësaj i njëjti bashkë me familjarë janë vetizoluar. Por Adnan Rrustemit nga Lëvizja...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1 korrikut, pos për Malin e Zi dhe Serbinë. Kjo supozohet në bazë të një liste,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.