×
 • Lajme
 • Lajme

  Imam Fatmir Latifi: Përveç xhamive të mbyllen edhe kafiteritë dhe ahengjet tjera për të mos përhapur virusin

  FrontOnline
  31 Korrik 2020

  Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë, Fatmir Latifi ka komentuar propozimin e kreut të Mitrovicës Agim Bahtirit për faljen e namazit të Bajramit.

  Megjithatë, Hoxhë Fatmir Latifi thotë se në Mitrovicë i kanë zbatuar urdhërat e BIK’ut.

  “Edhe kryetari Bahtiri e ka dhënë një propozim po e kemi respektu vendimin e BIK’ut, nuk ka qenë e lehtë, ka qenë e vështirë edhe për vetë Myftiun po jemi tu jetu në një pandemi që e ka mbërthy krejt globin, e lus Allahun që sa më shpejtë të kalojë kjo pandemi”, ka thënë ai.

  Sipas hoxhës Latifi, në Kosovë është mirë që të mbyllen edhe kafiteritë e të ndalen ahengjet tjera në mënyrë që të mos përhapet edhe më tutje pandemia.

  “Është mirë të mbyllen edhe kafiteritë, ahengjet tjera ku ka mundësi të përcillet, sepse kjo sëmundje nuk njeh fe e traditë”, tha ai.

  “Mos të keqkuptohet se vetëm xhamia është vendi ku bartet virusi, sepse nga vendet publike vendi më i pastërt është xhamia, jemi të mërzitur për shkak të rrethanave në të cilat gjendemi”, ka thënë Latifi në T7.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve Radosh Petroviq dhe Dushan Obrenoviq, për shkak të veprës penale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Koordinatori për Financa në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa ka thënë se nga Pakoja për Ringjallje...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel kanë përfunduar takimet e ndara mes emisarit të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, dhe delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të autoriteteve franceze, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.