×
Etiketë: mbyllen
Ekonomi22 Shtator 2020
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për të disatën herë është proceduar në Kuvend për t’u miratuar, por që për të njëjtin nuk po janë të mjaftueshme votat për të kaluar. Me këtë projektligj synohet që përmes...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pas dramës së përgjakshme të pengjeve që kishte ndodhur në Cyrih në maj të vitit 2019, hetimet janë mbyllur. Sipas prokurorit publik dhe policisë kantonale, bëhej fjalë padyshim për një vepër që kishte ndodhur në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu, për arsye ende të paditura, në zonën e portit të Ankonës në Itali. Flakët filluan rreth 35 minuta pas mesnatës duke vënë menjëherë në lëvizje 16 skuadra zjarrfikësish...
Lajme09 Shtator 2020
Në disa rrugë të kryeqytetit janë duke u bërë punime. E shkak i punimeve, sot dhe nesër do të mbyllen tri rrugë në lagjen “Pejton”. Komuna e Prishtinës ka njoftuar se rruga “Nazmi Mustafa”, “Sejdi...
Lajme08 Shtator 2020
Për shkak të punimeve të asfaltimit, prej nesër, e mërkurë, në ora 08:00 deri të enjten, 10 shtator në orën 18:00 rrugët “Nazmi Mustafa”, “Sejdi Kryeziu” e “Perandori Justinian” në lagjen “Pejton” do të jenë...
Lajme02 Shtator 2020
Nesër në lagjen ‘Pejton’ në Prishtinë do të fillojë asfaltimi i rrugëve, për shkak të të cilës nga 08:00 e mëngjesit e deri të premten në orën 18:00, rrugët “Nazmi Mustafa”, “Sejdi Kryeziu” dhe “Perandori...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në ora 20.00 janë mbyllur qendrat e votimeve për zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, në të cilat marrin pjesë gjashtë koalicione dhe pesë parti politike. Zgjedhjet lokale po mbahen edhe për komunat Budvë, Kotor,...
Lajme09 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka mbyllur shtatë lokale për mos raportim të masave anti-covid. Sipas njoftimit të lëshuar për media nga policia e Kosovës, thuhet se poashtu janë dhënë 353 vërejtje...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Qindra nxënës janë dërguar në shtëpi nga shkolla të premten në Gjermani për shkak të rasteve të koronavirusit. Kjo ndodhi vetëm disa ditë pas rihapjes së shkollave. Zyrtarët në rajonin verilindor, Mecklenburg-Vorpommern i mbyllën dy...
Front TV05 Gusht 2020
Me vendosjen e masave të reja kufizuese nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pandemisë me Covid-19, nga inspektimet në terren nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI)  janë shqiptuar rreth 30 gjoba për mosrespektim...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren bashkë me inspektorët komunal dhe inspektorët sanitar nga Agjencia e Veterinës dhe Ushqimit kanë mbyllyr dy lokale afariste dhe kanë shqiptuar gjashtë dënime për mosrespektim të masave mbrojtëse kundër...
Lajme01 Gusht 2020
Aksion rigoroz i Policisë dhe Inspektoratit është duke u zhvilluar në tërë Kosovën, ku vetëm në Gjakovë janë mbyllur 5 lokale pasi nuk i kanë respektuar masat e qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit....
Lajme01 Gusht 2020
Gjatë aksionit masiv të Policisë së Kosovës dhe Inspektoratit janë mbyllur disa lokale në qytete të ndryshme të Kosovës, ndërsa 8 lokale janë mbyllur vetëm sonte në Vushtrri. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.