Lajme

Qeveria vendos: Nga 1 korriku lejohen dasmat, diskotekat dhe pishinat

Qeveria vendos: Nga 1 korriku lejohen dasmat, diskotekat dhe pishinat
21:26 | 23 Qershor 2020

Nga 1 korriku do të lejohen dasmat, hapja e diskotekave dhe pishinave.

Pas vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës, që nga 1 korrikut të hapen pishinat dhe të lejohet edhe gastronomia në ambiente të mbyllura, që i bie që do të ketë dasma dhe do të punojnë edhe diskotekat, ka reaguar shoqata hoteliere e Kosovës.

Njoftimi i plotë:

Përshëndetje per ju koleg Hotelier Kangtar dhe bashkpuntor te cilet jeni lidhur ngusht me Restaurantet e dasmav Klubeve te nates-Diskotekav

Ju uroj shendet dhe pune te mbar , lutemi qe te kthehemi sa me par ne normalitet me punet tona.Lutem qe te perkrahni njeri tjetrin , qe te respektoni njeri tjetrin, t’ia dini vleren puntorit.

Suksese te gjithëve ne punet tuja, bizneset tuja.Ne si Shoqat e Hoteleris dhe Turizmit Pro In kemi bere angazhimin e madh te pa ndalshem te pa lodhshem rreth objektivave tona ne realizimin e hapsjes sa me te shpejt te sektorit tonë.

Falenderim te veqant per Zv.Kryeministrin Besnik Tahirin, Ministrin Arban Abrashin dhe bashkpuntoret tjer. Respekte per te gjith ju dhe Zoti na ndihmoft.Hapja fillon me datë 01.07.2020

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera