×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria vendos: Nga 1 korriku lejohen dasmat, diskotekat dhe pishinat

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Nga 1 korriku do të lejohen dasmat, hapja e diskotekave dhe pishinave.

  Pas vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës, që nga 1 korrikut të hapen pishinat dhe të lejohet edhe gastronomia në ambiente të mbyllura, që i bie që do të ketë dasma dhe do të punojnë edhe diskotekat, ka reaguar shoqata hoteliere e Kosovës.

  Njoftimi i plotë:

  Përshëndetje per ju koleg Hotelier Kangtar dhe bashkpuntor te cilet jeni lidhur ngusht me Restaurantet e dasmav Klubeve te nates-Diskotekav

  Ju uroj shendet dhe pune te mbar , lutemi qe te kthehemi sa me par ne normalitet me punet tona.Lutem qe te perkrahni njeri tjetrin , qe te respektoni njeri tjetrin, t’ia dini vleren puntorit.

  Suksese te gjithëve ne punet tuja, bizneset tuja.Ne si Shoqat e Hoteleris dhe Turizmit Pro In kemi bere angazhimin e madh te pa ndalshem te pa lodhshem rreth objektivave tona ne realizimin e hapsjes sa me te shpejt te sektorit tonë.

  Falenderim te veqant per Zv.Kryeministrin Besnik Tahirin, Ministrin Arban Abrashin dhe bashkpuntoret tjer. Respekte per te gjith ju dhe Zoti na ndihmoft.Hapja fillon me datë 01.07.2020

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Një rast i pazakontë i lajmërimit të rremë ka ndodhur në Fushë Kosovë. Policia e Kosovës në raportin 24-orësh njofton se një...
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...
  Lajme24 Maj 2024
  Në Serbi, krimet në Kosovë vazhdojnë të mbulohen, por edhe ligjërisht të amnistohen. Nga 57 të akuzuarit për krime të luftës në...
  Lajme24 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministri Kurti duke u dorëzuar, ka...
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.