Gjuha:
×
Etiketë: korriku
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Lajme19 Shtator 2020
Që nga 8 korriku nuk ka pasur hyrje të xhandarmërisë serbe ne fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ishin befasuar kur kishin parë xhandarmërinë serbe tek futje në territorin e Kosovës. Gjithë kjo ngjarje kishte ndodhur 2...
Lajme24 Gusht 2020
111 raste të reja janë konfirmuar dje me COVID-19 nga 448 mostra të marra, duke shënuar kështu shifrën më të ulët të rasteve që nga 17 korriku ku ishin 103 raste të reja të infektimit, rezultat...
Lajme31 Korrik 2020
Vetëm gjatë muajit korrik kanë vdekur gjithsej 173 persona nga Covid-19 në Kosovë. Nga të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, me datë 1 korrik kanë qenë të konfirmuar 54 raste të vdekjes....
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Sipas të dhënave nga Agjensia e Shtetit për Administratën e Kujdesit Shëndetësor (AHCA), numri i pacientëve të infektuar në spitalet e Floridës është rritur në 79% që nga 4 korriku. Më 4 korrik, u regjistruan...
Lajme25 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar vrasjen e policit Enver Zymberi, në nëntë vjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës. Thaçi ka thënë se 25 korriku është data e bashkimit...
Kronika18 Korrik 2020
Një grua nga Prizreni ka raportuar në Polici se i është zhdukur bashkëshorti që nga data 8 korrik, raporton Express. Deri tash, nuk dihet asgjë për vendodhjen e tij. “Rr. Albrim Fanaj, Prizren (DM:787-730) 08.07.2020...
Kronika13 Korrik 2020
15-vjeçari nga Drenasi, Shkelzim Zekaj, i cili ishte raportuar si i zhdukur nga data 4 korrik, është gjetur sot. Lajmin  e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. Ajo ka bërë...
Lajme13 Korrik 2020
Komuna e Vitisë ka bërë të ditur se nga 15 korriku do të mbyllet çerdhja publike “Gëzimi Ynë”, duke shtuar se kjo po bëhet me qëllimin më të mirë të ruajtjes së shëndetit të fëmijëve...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Policia Skoci është në kërkim të një 31-vjeçari shqiptar i cili ka humbur në Paisley që nga dita e shtunë (4 korrik). Iren Muça, flet pak anglisht, po qëndronte në Paisley dhe u pa për...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 244 vjetorin e pavarësisë. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se është mirënjohës për kontributin e...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 244 vjetorin e pavarësisë. Sipas tij, që nga viti 1999, 4 Korriku është bërë ditë feste edhe për...
Lajme02 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se togfjalëshat gjenerikë “vetëvendosja politike” dhe “demokracia autentike” vijnë prej popullit e frymëzojnë lëvizje. “Këto dyja ishin konceptet e rëndësishme që u përmendën në Deklaratën Kushtetuese të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.