×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Punime në rrjet, KEDS njofton për ndërprerje të energjisë elektrike

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit.

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Keqekollë-Hajkobillë (Kodi: 14016004) prej orës 11:00 deri në ora 13:00

  Vendet: Keqekollë, Prapashticë, Hajkobillë, Dabishevc dhe Mutivodë.

  Arsyeja: Ndërrimi i bazave të siguresave 10 [kV] dhe ndërrimi i omanit 0.4 [kV] në NS 10(20)/0.4 [kV] Canovit 1, Marevc.

  2.

  TS 110/35/10kV Palaj do të ndërprehet:

  Dalja 10KV Palaj (Kodi: 18024001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi, Lajthishtë, Kulla Sibovc, Sibovc te Kangjelët, Sibovc te Kelmendët, Shipitullë, Grabovc, Tr private te Mjekiqi, Bivolak te Saraqët, Plemetin-Xhemnicët dhe konsumatorët e fshatit Sibovc.

  Arsyeja: Pastrimi i trasesë, shtrëngimi i përçuesve dhe zëvendësimi i izolatorëve te dëmtuar.

  Gjakovë

  1.

  TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Bistazhini (kodi: 81000005) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Bistrazhin, Damjan (një pjesë), Dol, Fshaj (një pjesë), Gërqinë, Kusar, Kushavec (një pjesë), Lipovec, Marmull, Marash, Pjetërshan, Raç (një pjesë), Ramamat, Rrezinë dhe Smaqi (një pjesë).

  Arsyeja e nderprerjes: Shtrëngimi i përçuesve dhe rregullim i konzollave në fshatin Damjan.

  Pejë

  1.

  TS 110/35/10 kV Peja 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Radavci (kodi: 50000004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Novosella, Radavci, Brestoviku, Dogna, Jabllanica e Madhe dhe HEC-Radavci.

  Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë së largpërçuesit, ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përçuesve.

  Gjilan

  1.

  Nga TS 110/10kV Gjilani 5 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV J10 Bresalci 1 (Kodi: 63000010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: Bresalc, Koretishtë, Ponesh, Parallovë, Vërbicë e Zhegovcit, Kishna Poljë, Sllakovc dhe Zhegovc.

  Arsyeja: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm në degëzimin Gllame.

  Mitrovicë

  1.

  TS 35/10 kV Mitrovica II do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Shipoli (Kodi: 70000001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: fshatrat: Shipol, Vaganicë, Vërnicë dhe Pirq.

  Arsyeja e ndërprerjes: Përforcimi i përçuesve dhe ndërrimi i izolatorëve.

  Punime në projekte investive

  18.06.2020

  Prishtinë

  1.

  TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Ballovc (Kodi: 14000008) prej orës 08:00 deri ne ora 16:00

  Vendet: Surkishi, Lladofci, Sfeqël, Dumosh, Shajkovc, Surdull, Herticë, Drazhnjë, Rakenicë, Turuqicë dhe Ballovci.

  Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i Trafo- shtyllës së re, në projektin Sfeqël koperativa.

  2.

  TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:

  NS 10/0.4 kV Adriatik Azemi Britania Home (Kodi:15018015188)prej orës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: TS Adriatik Azemi Britania Home.

  NS 10/0.4 kV Alban Osmani Britania Home (Kodi: 150180152231) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: TS Alban Osmani Britania Home.

  NS 10/0.4 kV Bali Kabashi ,,Cima “(Kodi: 15018015237) prejorës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: Bali Kabashi ,,Cima”.

  NS 10/0.4 kV Cima (Kodi: 15018015236) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: Cima.

  NS 10/0.4 kV Lulzim Tafa ,,Model Slovenija (Kodi: 15018015248) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: TS Lulzim Tafa ,,Model Slovenia”.

  NS 10/0.4 kV Scan Color (Kodi: 10000004041) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: TS Scan Color.

  3.

  TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fshatrat 1 (kodi: 14000009) prej orës 08:30-09:00 si dhe nga 16:00-16:30

  Vendet: Sekiraqa, Poterët, Qershijat, Kamerollët, Sekiraqa 1, 2 dhe 3, Konushefci 1 dhe 2, Burica, Gllaminku dhe Llapashtica e Ulët.

  TS.10/04kV Sekiraqa 3 (kodi: 14000009078) prej orës 08:30 deri në ora 16:30.

  Vendet:TS Sekiraqa 3.

  Arsyeja: Shtrirja e përçuesit në largpërçuesin e ri 10(20) kV me elemente përcjellëse të Projektit “Sekiraqa 3 ” LOT 7.

  Gjakovë

  TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Elektrom-Deva (kodi: 81000003) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

  Vendet: Abdurrahim Buza, Aleksandër Moisiu, Anton Çeta, Asim Vokshi, Avni Rrustemi, Bashkim Idrizi, Dëshmorët e Lirisë, Faik Konica, Gjergj Fishta, Ilir Soba, Isa Grezda, Kongresi i Manastirit, Korab Binxhiu (një pjesë), Lidhja e Prizrenit, Mic Sokoli, Migjeni, Orize, Londra, Uashingtoni, Yjet e Erenikut dhe Ymer Prizreni.

  Arsyeja: Kyçja e TS – Pompa Shehu në rrjetin kabllovik dhe demontimi i rrjetit ajror.

  PS.

  Ju lutemi na dërgoni linkun e publikimit të njoftimeve në portalin tuaj.

  Faleminderit për bashkëpunimin.

  Gjiganti zviceran “Lika Group” synon ta zbukurojë Prishtinën (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Ekonomi15 Qershor 2024
  Bankat komerciale në Kosovë sivjet kanë thyer rekord me fitimet e realizuara, kryesisht nga normat e larta të interesit në kredi dhe...
  Ekonomi14 Qershor 2024
  Vetëm për 10 euro janë rritur pensionet përgjatë mandatit të Qeverisë “Kurti 2”, përderisa artikuj themelorë janë shtrenjtuar mbi 30% nga viti...
  Ekonomi13 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës ka ndarë 142 mijë euro për mbajtjen në Prishtinë të Samitit të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga prestigjiozja “The...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.