×
Etiketë: rrjet
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Marsi është i njohur për peizazhin e tij të kuqërremtë dhe të ftohtë në shkretëtirë. I gjithë planeti është i mbuluar me shkretëtirë në dukje të pafund. Megjithëse mund të ketë sasi të mëdha akulli...
Lajme25 Shtator 2020
KEDS njofton spër vendet ku do të ndalet nesër rryma në Kosovë, shkruan Front Online. Arsyeja e ndaljes, sipas KEDS-it, janë unime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Njoftimi i plotë: 26.09.2020 Prishtinë 1. Në...
Lajme24 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 25.09.2020 Pejë 1. Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ledinat (Kodi: 53000001) prej orës 10:00...
Ekonomi22 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 23.09.2020 Prishtinë 1. Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 nga Dalja 10 kV j5 Bardhosh do të ndërprehet: TS 10/04kV Blinda...
Lajme15 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 16.09.2020 Prishtinë 1. NS 220/35/ 10 kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Fshatrat 2 (Kodi:14000010) prej orës 09:00-09:30...
Lajme28 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se si pasojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur vendet dhe orarin e...
Ekonomi21 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar për punime në rrjet. Si rrjedhojë, në disa vende në territorin e Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, shkruan lajmi.net. Njoftimi i plotë nga KEDS: Prishtinë 1. Në NS 35/10...
Lajme14 Gusht 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 15.08.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10 kV Koliq do të ndërpritet: Dalja 10kV Keçekollë-Hajkobill (kodi: 14016004) prej orës 10:00-14:00....
Lajme12 Gusht 2020
KEDS po investon fuqishëm edhe në lagjen Qafa të Prishtinës. Mbi 2 mijë konsumatorë të kësaj lagje, duke përfshirë edhe dhjetëra biznese do të kenë rrjet kompatibil me rrjetet më të avancuara evropiane dhe furnizim...
Lajme11 Gusht 2020
Njëjtë si në pjesët tjera të Prishtinës, KEDS është duke i larguar të gjitha shtyllat elektrike dhe duke e vendosur rrjetin elektrik komplet nën tokë edhe në Pejton. Mbi 4500 konsumatorët e kësaj lagje do...
Ekonomi07 Gusht 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 08.08.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10 kV Badovc do të ndërpritet: Dalja 10kV Mramor (kodi: 10014001) prej orës 10:00 –...
Lajme20 Korrik 2020
KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa komuna për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet: 21.07.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë...
Ekonomi15 Korrik 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. 16.07.2020 Prishtinë 1. TS TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet: TS 10/0.4kV Abaz Ismajli (kodi: 19000039089) prej orës 10:00 deri në ora 14:00 Vendet: Një pjesë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.