×
Etiketë: elektrike
Kronika24 Shtator 2020
Një personi në Kamenicë dje rryma ia mbyti të gjitha bagëtitë. Policia në raportin 24 orësh ka treguar se i njëjti, përderisa po kulloste bagëtitë, një kabllo ishte shkëputur nga shtylla elektrike. E njëjta ia...
Lajme16 Shtator 2020
Një person ka vdekur në fshatin Bërnicë të Prishtinës, të mërkurën në mbrëmje, në një shtyllë elektrike. Sipas një njoftimi nga Policia e Kosovës, personi kishte mbetur për një kohë në shtyllën elektrike, ndërsa pasi...
Kronika11 Shtator 2020
Një person deri sa ishte duke kryere disa punime të një shtëpie në Suharekë, në rrethana të pa njohura dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe është lënduar. Viktima është dërguar në...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Dy marshe protestuese kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike janë paralajmëruar për pasdite në Shkup. Sekretari i përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së Igor Janushev dje në konferencë për shtyp paralajmëroi protestë të re për pasdite kundër shtrenjtimit të...
Lajme31 Gusht 2020
Trafot e KEDS-it, tani do të kenë pamje tjetër, pasi që ato janë shëndrruar në vepra arti. Shërbimet e Shpërndarjës së Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ,  e ka mbështetur projektin Art n’trafo që po...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Vjedhja e energjisë elektrike nga një 43-vjeçar ka përfunduar në djegien e një sipërfaqe me ullinj dhe pemë frutore. Për pasojë, ai është arrestuar nga policia. 43-vjeçari A.V. nga Visoku i Mallakastrës merrte energjinë në...
Lajme27 Gusht 2020
Edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në vazhdën e thirrjeve të KEDS-it, ka njoftuar se sot në disa lagje të kryeqytetit do të ketë shkyçje të energjisë elektrike. “Për shkak të punimeve të domosdoshme në...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Vendimi i Komisionit Rregullator për Energjetikë për shtrenjtimin e energjisë elektrike për 7.4 për qind, vazhdon të kundërshtohet me sektori civil dhe qytetarë të shumë në Maqedoninë e Veriut, të cilët po mbështesin protestat me...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Përfaqësuesit e këshillit organizativ të protestës kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike sot në takimin e mbajtur para qeverisë deklaruan se në Shkup, Kumanovë, Tetovë, Dibër, Kërçovë dhe Strugë ditën e nesërme në ora...
Lajme11 Gusht 2020
Për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit, KEDS-i ka paralajmëruar se disa vendbanime në Podujevë do të përballen me mungesë të energjisë elektrike. Në njoftimin e lëshuar nga Kompania për Shpërndarje dhe...
Kronika15 Korrik 2020
Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës dje në Gjakovë. Sipas njoftimit nga policia të dyshuarit ishin kapur në flagrancë duke vjedhur kabllo elektrike. “Gjakovë 14.07.2020-13:00. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar pasi që...
Lajme12 Korrik 2020
Në rrugën “Zahir Pajaziti” në Lagjen 1 në Podujevë gjatë mëngjesit të sotëm disa kabllo elektrike janë djegë. Këtë e konfirmoi për klankosova.tv Viktor Buzhala, zëdhënës për media në KEDS. “Ekipa e KEDS-it ka dalë...
Lajme04 Korrik 2020
Shiu e erërat e forta kanë shkaktuar dëme të mëdha në Prizren. Disa shtylla elektrike janë rrëzuar, duke rrezikuar banorët. Për të lënduar nuk është raportuar. Njëri nga banorët ka treguar se 56 shtëpi të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.