×
Etiketë: KEDS
Lajme25 Shtator 2020
KEDS njofton spër vendet ku do të ndalet nesër rryma në Kosovë, shkruan Front Online. Arsyeja e ndaljes, sipas KEDS-it, janë unime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Njoftimi i plotë: 26.09.2020 Prishtinë 1. Në...
Lajme24 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 25.09.2020 Pejë 1. Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ledinat (Kodi: 53000001) prej orës 10:00...
Ekonomi22 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 23.09.2020 Prishtinë 1. Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 nga Dalja 10 kV j5 Bardhosh do të ndërprehet: TS 10/04kV Blinda...
Lajme17 Shtator 2020
Gjatë ditës së nesërme pritet të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës, përfshirë këtu: Prishtinën, Mitrovicën, Prizrenin, Ferizajn e Gjilanin, shkruan Front Online. Sipas KEDS, kjo ndërprerje pritet të jetë për shkak...
Lajme15 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 16.09.2020 Prishtinë 1. NS 220/35/ 10 kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Fshatrat 2 (Kodi:14000010) prej orës 09:00-09:30...
Ekonomi08 Shtator 2020
Lagjja “Pejton” në Prishtinë sot nga ora 09:00 deri në orën 21:00 nuk do të ketë energji elektrike. Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) njofton se një transformator i ri gjatë...
Lajme04 Shtator 2020
Në kuadër të vizitave dhe takimeve që KEDS po bën nëpër komuna për të inspektuar punët e këtij viti dhe planet për vitin e ardhshëm, sot drejtori i Investimeve të KEDS, Hasan Oz u prit...
Lajme03 Shtator 2020
KEDS është duke përfunduar një projekt të madh investues në Kabash të Prizrenit. Ky fshat historik i shtrirë mbi gërmadhat e lashta arkeologjike, po ndriçohet për herë të parë nga KEDS në bashkëpunim me Komunën...
Lajme28 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se si pasojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur vendet dhe orarin e...
Ekonomi19 Gusht 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa komuna për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 20.08.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë...
Lajme18 Gusht 2020
Në orët e vona të pasdites, në lagjen “Bregu i Diellit”, më saktësisht tek Ambulanca është paraqitur një prishje në rrjetin nëntokësorë të KEDS-it, ku për pasojë kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike konsumatorët...
Lajme17 Gusht 2020
KEDS njofton qytetarët se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 18.08.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS...
Lajme14 Gusht 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 15.08.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10 kV Koliq do të ndërpritet: Dalja 10kV Keçekollë-Hajkobill (kodi: 14016004) prej orës 10:00-14:00....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.