Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  “Bregu i Diellit” pa rrymë, KEDS: I pamundur sanimi i menjëhershëm

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Në orët e vona të pasdites, në lagjen “Bregu i Diellit”, më saktësisht tek Ambulanca është paraqitur një prishje në rrjetin nëntokësorë të KEDS-it, ku për pasojë kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike konsumatorët e asaj ane.

  KEDS thotë se për shkak të natyrës së prishjes, nevojitet që intervenimi të bëhet me makineri për të arritur deri tek prishja.

  “Ekipet e KEDS kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes për të bërë përpjekje që të sanojnë sa më parë prishjen por kompleksiteti i këtij rasti dhe kushtet e rënduara atmosferike e bëjnë të pamundur sanimin e menjëhershëm të prishjes, për çka KEDS kërkon mirëkuptim nga konsumatorët e afektuar”, njoftoi KEDS.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas zhvillimeve të ditës së hënë në veri. Ajo tha se dhuna...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.