Lajme

Publikohen pamjet e para të Thaçit në Aeroportin e Rinasit

Publikohen pamjet e para të Thaçit në Aeroportin e Rinasit
13:03 | 26 Qershor 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur pak minuta më parë në Aeroportin e Rinasit.

Ora News ka mundur të sigurojë pamjet e zbritjes së tij në Rinas.

Ai ishte rrugës për Uashington kur u publikua aktakuza, çka detyroi anulimin e vizitës së tij atje.

Ndërkohë, Radio Evropa e Lirë bën me dije se Thaçi ka qenë në vjen në Vjenë sot dhe po priste fluturimin për tu kthyer.

Thaçi  ka preferuar të kthehet përmes linjës Vjenë – Tiranë.

Ndërkohë, akoma nuk ka një reagim të tij për aktakuzën e paraqitur, por vetëm një shkrim në Facebook: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë.

Thaçi ateron në Tiranë, të dielën i adresohet popullit

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera