×
Etiketë: aeroportin
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Lajme26 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj sapo ka arritë në aeroportin e Rotterdamit, bëjnë të ditur burime të IndeksOnline. Haradinaj është arrestuar dje nga forcat e EULEX-it, dhe është dërguar me aeroplan special nga...
Lajme21 Shtator 2020
Ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë Richard Grenell i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, raporton IndeksOnline. Ai sot i shoqëruar nga një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga nga kryeshefi Ekzekutiv i...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shumica e udhëtarëve që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, kanë ardhur nga Kosova. Kjo del nga statistikat e ndërmarrjes Centogene, e cila ofron testet për koronavirus në Aeroportin e Frankfurtit, shkruan...
Lajme12 Korrik 2020
Që nga fundjava qytetarëve të Kosovës të cilët gjenden në Stamboll u është ndaluar fluturimi me aeroplan për në Maqedoni pa pasur një dokument që kanë bërë testin për COVID-19. Në mesin e qytetarëve ka...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku kanë aprovuar masat kundër COVID-19 të cilat janë propozuar sot nga ana e kryeministrit Hoti në një konferencë për media. Përveç masave për parandalimin e përhapjes...
Lajme04 Korrik 2020
Nga sot është rikthye linja e autobusit të Trafikut Urban për në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Ora 07:00, e mëngjesit shënoi nisjen e parë nga stacioni i autobusëve, në drejtim të aeroportit, derisa...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe aeroporti “Shën Pali” në Ohër prej sot sërish janë të hapura për fluturime të udhëtarëve, pas pauzës nga mesi i muajit mars si pjesë e masave për parandalimin e përhapjes...
Lajme28 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë ka caktuar datën e 28 qershorit për të lejuar përsëri fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës. E ANP, sot, përmes një postimi në “Facebook”, u ka uruar mirëseardhje udhëtarëve të parë që...
Lajme28 Qershor 2020
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka publikuar udhëzimet dhe masat të cilave duhet t’u përmbahen personat të cilat do të udhëtojnë përmes këtij aeroporti. Në mesin e këtyre masave është edhe respektimi i distancës...
Lajme27 Qershor 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, sot është takuar me kreun e Agjencisë së Aviacionit Civil të Kosovës, Bujar Ejupin, dhe përfaqësuesit e Aeroportit “Adem Jashari”, me të cilët ka diskutuar për masat e marra nga...
Lajme26 Qershor 2020
Zyrtari për informim në Aeroportin e Prishtinës, Bujar Gashi ka treguar speciafikat për pasagjerët që udhëtojnë në aeroport. Gashi thotë se Aeroporti i Prishtinës ka qenë gjithmonë i gatshëm për fluturime por për shkak të...
Lajme26 Qershor 2020
Me qëllim të njoftimit nga afër me operacionet e njësive të Forcës së Sigurisë së Kosovës, ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, së bashku me stafin e tij, vizitoi sot njësitë e Komandës së Forcave Tokësore...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.