×
Etiketë: publikohen
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Agjencia ruse Roscosmos ka botuar 46 dokumente, si dhe foto, ilustrime dhe video-kronika të programit hënor të Bashkimit Sovjetik, i cili në fund të viteve 1960 ishte i pari në botë që krijoi një observator...
Lajme19 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Sipas Musliut, këtë aksion duhet ta mbështesin edhe opozita. Por,...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,73...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Motra e presidentit amerikan, Donald Trump, është vënë të dielën në qendër të vëmendjes, pas publikimit të incizimeve më të reja, në të cilat ajo dëgjohet tek e kritikon vëllain e saj. Maryenne Trump Barry...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Komisioni Rregullator për Energjetik informon se çmimet e benzinës dhe naftës mbeten të njëjta, ndërsa ulje të çmimit do të kenë vajrat ekstra të lehta. Çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 59.50 denarë,...
Kronika19 Gusht 2020
Janë publikuar pamje të tmerrshme nga aksidenti i mbrëmshëm në Drenas, ku për fat të mirë personat që ndodheshin në veturë kanë marrë vetëm lëndime trupore. Mbrëmë rreth orës 20:35 ka ndodhur një aksident i...
Lajme09 Gusht 2020
Më 3 shkurt të vitit 2020, për herë të parë, pas zgjedhjeve të 6 tetorit 2019, subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje arriti ta drejtoi vendin, pas lidhjes së koalicionit me LDK-në, me kryeministër Albin Kurti. Por...
Lajme07 Gusht 2020
Konferenca ku do të publikohen rastet me koronavirus, nuk do të nisë në ora 15:00, por me një gjysë ore me vonesë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot konferenca ku do të publikohet raporti...
Vip31 Korrik 2020
Ishin nisur për t’u argëtuar dhe për të kaluar kohë të bukur mes miqsh, por udhëtimi për pak sa nuk u kthye në një tragjedi. Ngjarja e frikshme i ka ndodhur shkrimtares Mirela Sula, Ermal...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Tre të burgosur nga Georgia janë lavdëruar dhe përshëndetur për shpëtimin e jetës së një gardiani i cili pësoi një sulm në zemër, jashtë dyerve të qelisë së tyre. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministri Kuqi nuk ka dashur të tregoj se cilët janë emrat të cilët do të propozohen për miratim për Bordin e ri, por pas këtij vendimi do të ketë zgjidhje për Telekomin. “I kemi disa...
Lajme19 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, tashmë ka publikuar udhëzimet orientuese për personat qe do të udhëtojnë transit drejt Kosovës dhe nga Kosova nëpër vende tjera.Para nisjes është e obliguar që të kontaktohen...
Lajme16 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Bruksel me ndërmjetësim të Josep Borell dhe Miroslav Lajcak, është duke marrë pjesë në takimin me presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic. Para takimit të dy liderët kanë zhvilluar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.