×
 • Lajme
 • Lajme

  Prokuroria e Pejës, sekuestron një furgon Mercedes

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Prokuroria e Pejës, sekuestron një furgon Mercedes dhe dru ahu

  Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se gjatë njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetetetë (68) aktakuza kundër shtatëdhjeteshtatë (77) personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

  Po ashtu, Prokurori i Shtetit gjatë 24 orëve të fundit njofton se ka ndaluar për 48 orë dhjetë (10) persona, si dhe ka bërë pesë kërkesa për caktimin e paraburgimit të nëntë (9) personave.

  Ndërsa bëhet e ditur se Prokuroria e Pejës ka sekuestruar një furgon të markës Mercedes, ngjyrë e hirit dhe masës drusore, dru zjarri të llojit AHU, të pa

  damkuara dhe pa leje transporti në sasi prej 1.80 m³, të cilat dyshohen të jenë përdorur apo përfituar përmes veprës penale.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Në Prishtinë është bërë prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike te familjet me asistent sociale. Ministri i...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  “Kurrë nuk do të dihet motivi i vrasjes së Liridona Ademajt”, kështu ka deklaruar avokati Tomë Gashi. Përmes një reagimi në rrjetin...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Bartësi i listës “Partia Popullore – Zgjedhje e sigurt. Njerëz seriozë” Vuk Jeremiq ka thënë se më e rëndësishmja është refuzimi i...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Kthim në të kaluarën. Në Kampionatin e ardhshëm Evropian, që do të zhvillohet në Gjermani, çdo përfaqësuese do të ketë mundësi të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Olta Gixhari ka uruar Kiarën dhe Luizin pas lajmit se do të bëhen prindër për herë të parë. Aktorja ka zbuluar ditën...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Një grua ka raportuar në polici sse janë hasur dy kartëmonedha si dhe tri monedha, në vlerë totale prej 556 euro që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeshefi ekzekutiv i “Trafikut Urban”, Burim Maraj, ka kërkuar nga qytetarët që të paguajnë biletat me SMS në mënyrë që t’u ikin...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një grua 42-vjeçare ka ndërruar jetë dhe dy të rinj janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë në Hackney, në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.