Lajme

Presidenti Thaçi mban konferencë në orën 10:00

Presidenti Thaçi mban konferencë në orën 10:00
09:25 | 16 Qershor 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në orën 10:00 do të mbajë konferencë për medie, raporton Front Online.

Thaçi në konferencë pritet të flas rreth udhëtimit të tij dhe Kryeministrit Avdullah Hoti më 27 qershor në Washington për të përfaqësuar palën kosovare në bisedime me palën serbe.

Ndërkohë gjatë ditës pritet që në Kosovë të vijë i  dërguari i BE-së, Miroslav Lajçak.

Në agjendën e publikuar nuk është paralajmëruar asnjë takim i Lajcakut, përveç atij me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani./Front Online/

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera