Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  PDK: Kuvendi i Kosovës ka degraduar që nga udhëheqja e Vjosa Osmanit/Lëvizja Vetëvendosje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Avni Bytyci ka reaguar pas eskalimit të situatës në seancën e sotme të Kuvendit.

  Në një postim në Facebook, Bytyci ka thënë se që nga udhëheqja e Kuvendit nga Vjosa Osmani/Lëvizja Vetëvendosje ka degraduar.“Kuvendi i Republikës së Kosovës që nga udhëheqja e znj. Vjosa Osmani/Lëvizja Vetëvendosje, ka degraduar deri në atë masë sa që është shndërruar në instrument të tyre politik. Aty ka agjenda personale, por, jo shtetërore”, ka shkruar ai.

  Postimi i plotë:

  Kuvendi i Republikës së Kosovës që nga udhëheqja e znj. Vjosa Osmani/Lëvizja Vetëvendosje, ka degraduar deri në atë masë sa që është shndërruar në instrument të tyre politik. Aty ka agjenda personale, por, jo shtetërore.
  Aty nuk kalojnë më ligje, as debate të nivelit parlamentar, nuk dëgjon më askush. Fyerje, etiketime dhe sulme personale. Edhe sot, në vend që të debatohet për personat e zhdukur dhe përgjigjen e duhur politike ndaj kësaj plage e dhimbje të madhe për popullin tonë, partitë parlamentare LVV dhe LDK, paskan vendosur që t’i qërojnë hesapet fizikisht.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Të tjera
  Sport23 Mars 2023
  Sot për vizitë në FFK ka qenë një delegacion i trupave të KFOR-it italian, të cilët u pritën nga nënkryetarët Bakir Burri...
  Vip23 Mars 2023
  Rep artistja e famshme nga Mitrovica, Melinda Ademi i ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për muajin e shenjtë të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Sport23 Mars 2023
  Rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian Kosova e fillon me uniformë të re. Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar sot linjën e re...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Sport23 Mars 2023
    Federata Evropiane e Futbollit i ka nisur hetimet ndaj Barcelonës për “rastin Negreira”. Gjiganti katalunas do të hetohet rreth lidhjes me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.