×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Paralajmëron OBSH: Përgatituni për valën e dytë të Koronavirusit

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Hans Kluge, drejtor rajonal i OBSH për Europën deklaroi se në të gjithë Kontinentin Europian numërohen deri tani 2.5 milionë raste koronavirusi.

  “Megjithëse ka një përqindje në rënie të infeksioneve globale në krahasim me fillimin e vitit, ende ka pothuajse 20 mijë raste të reja dhe mbi 700 vdekje çdo ditë nga infeksioni i koronavirusit” – tha Kluge

  Hans Kluge tha gjithashtu se “Ne jemi akoma në valën e parë, por duhet të përgatitemi për vjeshtën, kur do të arrijnë ndikimet sezonale virologjike dhe pulmonare. Koronavuris – tha ai – qarkullon akoma në mënyrë aktive, dhe ne nuk kemi ende ilaçe dhe vaksina specifike efektive.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Dy persona janë vrarë sonte në lagjen numër 10 në Korçë. Bëhet e ditur se njëri ka humbur jetën në vendin e...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Tetë vende të BE-së kanë kërkuar sanksione ndaj prokurorëve, gjykatave dhe zyrtarëve të burgjeve të Rusisë për vdekjen e Alexei Navalny. Letra...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë sonte në Tiranë se “heqja e dinarit është një përpjekje e qartë e Kurtit për...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Sport28 Shkurt 2024
  Napoli është rikthyer te fitoret në Serie A pas tri ndeshjeve radhazi pa shijuar tri pikët. Kampioni në fuqi i Italisë mposhti...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.