Lajme

Osmani: Në këto momente, Kosovës i duhet maturi dhe unitet, Serbia ende nuk është përgjigjur për krimet

Osmani: Në këto momente, Kosovës i duhet maturi dhe unitet, Serbia ende nuk është përgjigjur për krimet
20:35 | 24 Qershor 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas inicimit të aktakuzave ndaj Presidentit HashimThaçi e kreut të PDK-së, Kadri Veselit, nga Dhomat Speciale, shkruan Front Online.

Ajo ka thënë se Kosova duhet të veprojë me maturi.

“Në këto momente, Kosovës i duhet maturi, unitet, bashkëpunim e urtësi. I duhet edhe mbrojtje e dinjitetit, integritetit e imazhit shtetëror. Por mbi të gjitha, Kosovës i duhet drejtësi. Drejtësia duhet të kryej punën në mënyrë të pavarur e pa presion”, ka shkruar Osmani

Postimi i plotë i saj:

Në këto momente, Kosovës i duhet maturi, unitet, bashkëpunim e urtësi. I duhet edhe mbrojtje e dinjitetit, integritetit e imazhit shtetëror. Por mbi të gjitha, Kosovës i duhet drejtësi. Drejtësia duhet të kryej punën në mënyrë të pavarur e pa presion.

Serbia ende nuk është përgjigjur për krimet e llahtarshme kundër civilëve të pafajshëm në Kosovë. Serbia është shtet gjenocidal. Dhe këtë duhet ta themi sot e çdo ditë, në Kosovë, në SHBA, në Evropë e çdokund në botë.

Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…

Të tjera