×
Etiketë: krimet
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Abrisë së Epërme ku u vranë 23 anëtarë të familjes Deliu. Ai ka thënë se kjo është një nga 400 masakrat e shtetit të Serbisë për...
Lajme25 Gusht 2020
Gjykata Speciale së fundi ka ftuar edhe deputetin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala. Por pas kësaj ftese që mori Shala, deklaroi se Gjykatës Speciale duhet t’i jepet mandate shtesë për hetimin e...
Lajme22 Gusht 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, vlerëson se publikimi i fakteve përmes dokumenteve zyrtare të shtetit serb lidhur me rastin e zhdukjes së një prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të shquar...
Lajme16 Gusht 2020
Kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj Stublla, ka shkuar për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Atje Haradinaj-Stublla ka nderuar veprën e familjes Bytyqi në varrezat e Yonkers në New York, njofton Klan Kosova Kryediplomatja nëpërmjet...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se me dorëzimin e kërkesës së sotme në Kuvendin e Kosovës kërkojnë amandamentimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara. Ai tha se me plotësim-ndryshimin e ligjit...
Auto04 Gusht 2020
Organizata ndërkombëtare policore, Interpol, ka paralajmëruar për shkallën alarmante të krimeve kibernetike gjatë pandemisë, kur kriminelët duket se e kanë shfrytëzuar kohën kur shumë njerëz po punojnë nga shtëpia për të vënë në shënjestër institucione...
Lajme26 Korrik 2020
Në qafë po e mbanë arin e marrë më forcë nga viktimat gra shqiptare.Madje në këtë video të incizuar në kohen e luftës në Kosovë, krimineli serb i njohur me nofkën “Tarzani”, haptazi e pranon...
Lajme14 Korrik 2020
Përderisa presidenti Hashim Thaçi dhe pjesëtarë të tjerë të UÇK’së po ftohen nga Specialja, drejtësia për krimet serbe në Kosovë vazhdon të mbetet sfidë. Por që kjo të lehtësohet sado pak, në Kosovë pritet që...
Lajme12 Korrik 2020
Mejreme Kelmendi nga Gjakova ka 21 vite që kërkon drejtësi për dy djemtë e saj njëri 10 vjeç dhe tjetrin 12 vjeç dhe bashkëshortin të cilët në natën e 24 janarit të vitit 1999 forcat...
Lajme09 Korrik 2020
Nga Serbia, ku po qëndron për vizitë në Luginën e Preshevës, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj, i ka kërkuar Serbisë që të kërkojë falje për krimet e kryera gjatë luftës në...
Lajme08 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar 21 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Bytyqi. Thaçi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se vrasja e Yllit, Agronit e Mehmetit ishte vrasje makabre. “Të gjitha krimet...
Lajme04 Korrik 2020
Analisti amerikan, Janusz Bugajski ka komentuar publikimin e inicimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovë Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit. Ai ka shkruar se krimet e pretenduara të një numri të vogël...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Një gjykatë në Paris ka dënuar një francez me 30 vjet burgim për krimet e kryera në Siri në vitet 2013-2015, pasi i njëjti ka qenë pjesëtar i grupit militant, Shteti Islamik. Tyler Vilus, 30-vjeçar,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.