×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Numri i lartë i personelit mjekësor të infektuar me coronavirus në Shkup

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, tre anesteziologë, tre internistë, 25 infermierë, të angazhuar në departamentet ku trajtohen raste pozitive dhe të dyshimta dhe pesë punonjës tjerë janë infektuar me coronavirus, njofton AIM nga Ministria e Shëndetësisë.

  Në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, siç theksojnë, u infektuan dy punonjës shëndetësorë, ndërsa dy të tjerë që u shëruan u kthyen në punë.

  Nga Ministria theksojnë se këto dy institucione të shëndetit publik janë forcuar me stafin gjatë ditëve të kaluara. Klinika e Sëmundjeve Infektive pranoi pesë mjekë, tre nga Klinikat e Kardiologjisë, Endokrinologjisë dhe Institutit të Tuberkulozit, një mjek nga Spitali Klinik në Tetovë dhe një nga Spitali i Përgjithshëm në Ohër, si dhe 27 infermierë nga Spitali Special “Jasenovo”. , dhe nga spitalet në Kavadar, Koçan dhe Kërçovë.

  Ekipi i spiatlit “8 Shtatori” u forcua me gjashtë mjekë – dy nga klinikat për reumatologji dhe nefrologji, dy mjekë nga Kërçova dhe një mjek nga spitali në “Oteshevo” dhe spitali në Gostivar. Ky institucion i shëndetit publik u forcua edhe me 20 infermierë nga Struga, Velesi, Oteshevo, Gjevgjelia, dhe Spitali Special “Leshok”.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ka nisur para pak çastesh protesta e opozitës në Shqipëri e thirrur nga Sali Berisha dhe Gazmend Bardhi, ku qytetarët janë mbledhur...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Gazetari dhe opozitari bjellorus Igor Lednik vdiq në burg, ku po vuante dënimin për një artikull të botuar në vitin 2022 dhe...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në fuqi më...
  Të tjera
  Vip20 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave në Big Brother VIP Albania ishte i fortë. 6 banorët në nominim janë Egla, Roza, Ilnisa, Graciano, Romeo...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e LDK-së, Hykmete Bajrami tha se në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka “korrupcion endemik”. Në Komisionin përt Mbikëqyrje...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-negociatori në dialogun Kosovë-Serbi, Lutfi Haziri ka folur për Front Online lidhur me deklaratën e kryeministrit Albin Kurti për takimet në Bruskel....
  Sport20 Shkurt 2024
  Tani mund të ketë pak dyshime për destinacionin e ardhshëm të Kylian Mbappes. Pasi e informoi klubin për vendimin e tij për...
  Front TV20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të shënimit të 35-vjetorit të grevës së minatorëve të Trepçës, ka vizituar ekspozitën personale të...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e së premtes në Bruksel me shefin e diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka deklaruar se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.